• görseller

• mazhar olmak
  1. içinden çıkan cd'de akustik olarak söylenmiş söz ve müziği mazhar alanson'a ait 13 adet harika akustik şarkı bulunuyor.

1. bodrum bodrum
    2. yandım
    3. benim hala umudum var
    4. ah bu ben
    5. sarı laleler
    6. buselik makamına
    7. sen ve ben
    8. yapma
    9. tam ortasındayım
    10. yalnızlar garı
    11. güllerin içinden
    12. sanatçının öyküsü
    13. gözyaşlarımızı bitti mi sandın
  2. çok güzel olmuş. yalnız şeyi sevmedim, bazı kelimeler hatta bazı cümleler komple tipekslenmiş. mesela mazhar abimiz şöyle bişi yazmış olsun, -bu şarkıyı ..... çok beğenmişti - gibi , o aradaki .... tipekslenmiş. kim beğenmiş lan şarkıyı diye merak ettiğimle kalakalıyorum. zaten bütün kitabı biricik bu adamı çok bozdu ya gerginliğiyle okudum. ama olsun güzel kitap. kitabın içinden çıkan cd de başlarda düzenleme filan olmadığı için pek beğenilmiyo, sonra dinledikçe alışıyosun, şarkılar orjinallerinden daha güzel gelmeye başlıyor. mazhar alanson hayranları alsın bu kitabı, paraya kıymayın yani yirmi sene sonra mazhar gider bu kitap kalır, açar okursun. yarın kanyon dnr da imza günü varmış sanırsam. iyi kitap yani alın bunu.
  3. "bu cd'deki şarkılarımı mikrofon karşısına geçip bir kerede gıcırtısı tısı, tuşu,detonesi, şaşırması, heyecanı,duygusu,hepsi içinde ard arda çaldım söyledim. neticede sonradan hepsini en düzgün haliyle çaldıysam da; daha daha sonra ilk kaydıma geri döndüm. dinlerken hatıralar, yıllar gözünüzde canlanabilir.ne de olsa sahibinin sesinden. siz de yavaştan yaşlandığınızı hissedebilirsiniz. eski, yeni aşklarınızı hatırlayabilir, ya da yeniden aşık olmak isteyebilirsiniz. bir ipucu vereyim, aşk zordur aklınızda bulunsun. resimlere gelince, yıllar içinde yaptığım şeyler.

acele etmeden, bazen de acele ederek hazırladığım ve yazdığım bu kitap; bir üniversiteli gencin aşıklar gününde sevgilisine hediye olarak alacağı fiyattan olsun istememe rağmen, galiba koleksiyoncular ve meraklıları ilgilendirecek bir fiyata satılacak.

kitaba umarım sıkılmadan bakar, okur, dinler ve seversiniz. böyle bir örnek olduğunu görmedim. umarım siz de seversiniz."

mazhar abinin dediği fiyat aslında kitabın büyük boyu için hakikaten geçerli (120 tl)
    gerçekten çok orjinal bir kitap, sözünü, argosunu, içinden geçenleri çekinmeden anlatmış. bir de çıkan cd, tam anlamıyla mükemmel. sessiz, kimsenin rahatsız etmeyeceği bir zamanda (mesela gece) takıp cd yi okumaya başlayınca kitabı, cd deki doğallıkla kitabın o pervasız ve rahat tasarımı o kadar güzel bir uyum sağlıyor ki anlatılamaz.

keşke fuat güner de bir kitap yazsa, duygularını, şiirlerini paylaşsa diyor insan.

ve iyi ki albüme almış dediğim şarkısı

sen ve ben ayni seyleri düsünürken
    ayni seylere üzülüp ayni seylere sevinirken
    sen ve ben uuuu anlasamadik gitti sonunda bitti

resmin kalsın yeter
    ben hala yalniz ve çilginlar gibi
    ben hala yalniz ve çilgin

bu gemi nereye nereye gider
    kimler iner kimler biner bilinmez bilinmez
  4. sani mazhar alanson, böyle evinizin diğer odasında çalıyor gibidir bu kitabın şarkıları.
  5. hani insanlar bir şeylerle uğraşırken arada şarkı mırıldanırlar ya, işte öyle bir albüm. yalnızca gitar ve mazhar. e daha ne olsun.
  6. çok renkli, samimi ve güzel bir biyografik eser olmuş. içindeki cd de insanda yoga etkisi bırakıyor, öyle sakin, öyle dinlendirici. ve mazhar alanson cd'deki şarkıları tek seferde kaydetmiş, yani sanki canlı performansta dinler gibi, o anki ruh hali nasılsa, şarkıları öyle duyuyorsunuz.