merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

marmara üniversitesi göztepe kampüsü

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. boğaziçi pastanesinin sıcak patatesli poğaçalarına yakın olmak gibi ufak mutluluklarla yetinmeyi öğrendiğimiz güzide üniversitelerimizden biri.
  2. yıllardır göztepe'de ikamet edip her önünden geçişimde içimden, yok artık bu kampüste okumam heralde dediğim; boğaziçi'nin denize nazır güney kampüsünü gördükten sonra hayal kırıklığı yaratan fakat bahçelievler kampüsünü gördükten sonra en azından sınırları dahilinde birçok fakülteyi barındıran ve en azından farklı öğrencileri aynı mekanda barındıran bir "kampüs" olduğunu düşünmeye başladığım ve zamanla alıştığım yer.
  3. şu aralar bahar şenlikleriyle birlikte renklenmiş, canlanmış, şenlikler haricinde de zaman zaman güzel aktivitelere ev sahipliği yapan, bunun dışında da bir numarası olmayan kampüs..

gönül isterdi ki bir ormanı olsun, rıhtımı, hadi olmadı boğaz manzarası olsun, havuza bile razıydık.. neyse..
  4. göztepede oturan arkadaşımın marmara'yı kazanması ve "10 dk.da gidiyorum okula" diye hava atmasıyla ataşehir'den maslak'a giden beni şaşkınlık,elem ve özenme ile başbaşa bırakan kampüs.
  5. ön kapıdan koca cip ile rahatlıkla girebileceğiniz fakat araçsız donunuza kadar aranmadan girilemeyen eski kampüsüm. ayrıca bir dönem arazinin arka tarafı ise açıktı. kısacası 'güvenliğe neden para ödüyorlar ki' denilebilecek mekan.
  6. 1.5 senemi geçirdiğim yeşil kampüs. ön bahçesinde büyük bir savaş jeti bulunmaktadır. arka tarafları ise resmen bir piknik sahasıdır.
  7. marmara üniversitesi'nin en büyük kampüsü olma özelliğine sahip kampüs içinde eğitim, mühendislik fen edebiyat gibi bölümler barındırmaktadır. geniş ve rahat olan kampüs güzide olup marmara üniversitesi'nin şanlikleri burada olmaktadır. kampüsün arka çıkışında cami mevcut olup aynı zamanda baş örtülü öğrencilerin kesinlikle girmesi yasak olduğu için ayrı bir yerde baş örtülerinin çıkarıp takma yerleri mevcuttur. haydarpaşa kampüsünden sonra belkiden en güzel yeridir.
  1. 1