merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

mark morton

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #kültür sanat
  1. aşmış lamb of god gitaristi. eskiden jackson gitarlarının sitesini açtığınızda bu adamın resmi çıkardı. kendisi ruin'deki gibi gaz riffleri ve walk with me in hell'deki gibi kompleks soloları yazacak kabiliyettedir.

edit : ruin willie adler eseriymiş
  2. 25 kasım 1972 doğumludur. hayvandır biraz kendisi. yazdığı riffler ve sololar lamb of god'u diğer türlerden ve gruplardan ayıran temel unsurlardandır.
  3. lamb of god ın lead gitaristi diyebiliriz. şarkının sololarında kendisi sorumluluğu alır genel olarak. sakalları ve saçı ile çok hayvani bir görüntü oluşturur. isveçlilere benzer aslında kendisi. randy blythe a yumruk atmışlığı, kavga etmişliği vardır. ama aslında kendisini vurmamak için tutar.buradan da ne kadar vicdanlı ne kadar mantıklı düşünebilen bir insan olduğunu anlayabiliyoruz.
  4. jackson mark morton dominion kullanır. bunun dışında 11-12 gitarı da vardır. teknik metal düzeyinde yaptığı müzik, yazdığı riffler ve sololar kendisini 2000'li yılların en iyi gitaristlerinden biri yapmıştır. ailecek severek izliyoruz.

resimlerde ve konserlerde çok hayvani görünse de konuşunca yumuşak bir sesi olduğunu farkediyorsunuz, metal a headbanger's journey'de izlediğim kadarıyla pek sempatik bir şey.
  5. aktif bir şekilde twitter hesabını kullanan gitarist. her zaman evde durmak istediğini ve karısının dışarıya çıkmak istediğini söylüyor mesela. ben de hep evde durmak istiyorum lan genelde, adamla ortak bir yanımız var yuppi.
  6. twitter başında ve nascar izlerken geçirdiği zamanın yarısını gitarının başında geçirseydi şimdiye lamb of god'ın yeni albümü hazırdı. öyle de bir adam.

neyse şaka bir yana kendisinin allah olduğu bilgisini alır almaz ibadet etmeye başlayacağım. kaza namazlarını birikmiş oruçları falan komple tutarım.
  7. twitter' da yazdıklarını sık sık okumaya çalışıyorum. o değil de karısını amma seviyor he helal olsun. my wife is awesome demiş. yengemiz eğer mark morton ile evliyse harikadır tabi. sen hem walk with me in hell gibi şarkı yap hem evlen huzurla yaşa ne bileyim garip kafalar bunlar, bi' agresif ol, bir huzurlu yaşa. ben de istiyorum lan böyle bir şey, ne öyle bir şarkım var ne karım. hayat çok zor be.
  1. 1