• videolar

 • görseller

  • majezik
  • majezik
 1. migren ve küme başağrısı sebebiyle oluşan ağrılarda faydası olmayan, ancak diğer ağrılarda kullanabilecek, etkin maddesi flurbiprofen olan ağrı kesici. günlük tavsiye edilen doz 150-200 mg'dır; 300 mg'a kadar çıkabilir. maksimum dozun bir seferde alınması karıncalanma, his kaybı, göz kararması, halsizlik, çarpıntı yapar. tecrübeyle sabittir.
 2. oldukça etkili olan fakat eczacılık okuyan ev arkadaşım tarafından yan etkisi olduğu hatta bazı ülkelerde yasaklandığı iddia edilen ağrı kesici ilaç
 3. mideye olan yan etkileri nedeniyle apranax forttan çekinen migren sahiplerinin sığındığı ancak fayda göremeyebildiği ilaç. yan etkisi olmadan baş ağrınız hızlı bir şekilde sona ersin istiyorsanız; (bkz: felden flash)
 4. midesinde sorun olanlar için(ülser,vb.) çok sık kullanılmaması gereken ilaç.midede yanma yapma gibi bir etkisi var.ama yine de kral ilaçtır.

  bi' de şu var:
  (bkz: minoset)
 5. diş ağrısını mucizevi bir şekilde anında kesen ilaç. alerjik bünyelerde, içilmesini takip eden 15 dakika içinde gözlerin şişip kapanmasına, dudakların büyüyüp estetikli bir görünüm almasına neden olduğu da bilinir. aynı etkileri gösteren bir diğeri için;

  (bkz: apranax fort)