• görseller

    • mail
  1. posta anlamına da gelmektedir zira fikrimce e-mail yerine e-posta demek daha bir caizdir her ne kadar "elektronik" kelimesi bu durumda pek bir yamuk kalsa da
  2. son zamanlarda türkçemize elektronik posta anlamında, paketlenmiş bir kelime gibisinden kullanılan, esasen elektronik olmayan posta mealini taşıyan kelime.
  3. şöyle bi 5-6 sene önce lise yıllarında, msn ortalarda yokken, belki bazılarımızda cep telefonu da yokken yaygın olarak kullandığımız iletişim aracı.
    o zamanlar superonline , ixir gibi internet paketleri vardı. aylık abone olmak bile pahalıydı ki bi de üstüne deli gibi telefon faturası gelirdi. nerde şimdiki gibi saatlerce oturasın bilgisayar başında. zaten o zamanlar hep birşeylere hazırlanma telaşındaydık. biz telaş yapmasak anneler yapar,klavye-mouse saklanırdı bi yerlere ders çalışalım diye. sonra kaçak şifrelerden girme modası çıkmıştı, e tabii bi de 146. neyse fatura çok gelmesin diye korkudan sürekli olarak bağlantıyı kopardığımız günlerde maillere bakıp çıkardık. bağlantıyı kesip cevabı düşündükten sonra tekrar bağlanır cevap yazardık. böyle azdı ama özdü cinsinden. apayrı bi heyecanı vardı o kesin. o zamanlar nasıl mektup özleniyosa şimdi de saatlerce msn başında olup da bi tane mail gelmediği anlarda kuşkusuz mail özleniyor.
    mail atalım, atmayanları uyaralım..
  4. en kısa ve en kolay yollu iletişim kanalı. olmadığı dönemlerde amma çaba lazımmış, içe dönüklere gün doğdu sayesinde.