1. bu sayede yatağa girdikten sonra uykuya dalana kadar olan süreyi minimuma indirip keyifli bir hale getirebilir, tam olarak kaç dakikada uykuya daldığınızı hesaplayabilirsiniz ertesi gün(playlistte en son hatırladığın şarkıdan önce şarkıların süresinin toplamı). ayrıca kulaklıkla müzik dinleyerek uyuma olayı alışan bünyelerde sorun yaratmasada ilk başlarda problem çıkarabiliyor. gecenin bir yarısı yüksek sesle kulaklıktan gelen müzikle korkarak yataktan fırlayabilirsiniz ama zaman geçtikçe o problem de ortadan kalkacak kulaklıkla da müzik dinleyerek uyuyabileceksiniz. ilk başlarda ayrıca sakin müzikler dinlemeniz önerilir bu sayede rahat bir uykuya dalış süreci yaşarsınız, tabii zamanla bu sorun da ortadan kalkacak ve her türlü sert müzikte de uyumayı başaracaksınız. bu müzik dinleyerek uyuma olayında en son aşama ise müzik dinleyemeden uyuyamama olacaktır ki bu sizin için ciddi bir problem olabilir evinizde kalmadığınızda veya mp3 çalarınızın pili bittiği takdire uykusuzluk baş gösterecektir len ben müzik dinleyerek uyumaya başlamadan önce acaba nasıl uyuyordum diye düşünmeye başlıyacaksınızdır.
  2. tek kelimeyle harikadır.gözlerini kapatırsın,müziğe kendini bıraktığın anda dinlediğin müziğe bağlı olarak bir klip oluşur ve sen o klibin baş karamanı olursun.sonra yavaşça sözleri takip etmez olursun,her şey bulanıklaşır,uykuya dalarsın.harikadır...
  3. uyku esnasında; rüya görülürken duyulan fon müziği peşinizi hiç bırakmaz, uyandığınızda esas kız/oğlan'la ilişkinizi etkileyecek/pekiştirecek veya hiç yoktan başlamaya sebebiyet verecektir.
    çok pis alışkanlık yapar. hatta ve hatta ''bu bizim şarkımız olsun'', denildiği zaman umursamam fazla, zaten (uyurken) bütün şarkılar benim olmuştur (en güzellerini de ben dinliyorumdur). çok etkilenilebilir bir yöntem...
  4. boğulma tehlikesi yaşanan olaydır
    o kablolarla saga sola dondukce sabah boyunda kablolar o bıleklıgı kolyemsı tasma gıbı takan ortason kızları varya onlar gıbı uyanırsın valla.
    ayrıca o şarkının verdıgı şevkle zaten uyurken yuksek olan hayal kurabılıten muzık dınlaerken ıyıce artar.haylperest olursun yeminlen.
  5. güzeldir. tek şarkı dinleyerek uyumak için (bkz: echoes) tek kötü yanı sabah çalan alarmı müzik sanarak uyumaya devam edebilirsiniz, buna dikkat etmek gerek.
  6. uzun yol aktivitesidir. kıçınızın üzerine oturabilmek için, heyecanınızı kontrol altına alabilmek için yapılası eylemdir.
  7. çok kötü bir alışkanlıktır. müzik dinleyerek uyumaya alışınca insan her türlü müzikli ortamda uykuya bağlayabiliyor durumu. geçen sene unirock festivalinde orphaned land'le pentagram'ı uyuyarak dinledim ben oradan biliyorum. yapmayın alışmayın böyle şeylere.