merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • videolar

1. 1

münip utandı

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #kültür sanat
  1. istanbul devlet korosu'nun çok sevilen, çok alkışlanan solisti. solist olmadığı konserlerde, sazlardan sonra ilk o görünür ve koronun sahneye doğru sol başında arz-ı endam eder. solist olarak bulunduğu konserlere ilgi çok yüksektir. tartışmasız koronun en çok alkış alan solistidir. koronun okuduğu eserlerin serbest kısımlarını da hep o söyler ve mikrofon olmadan da tüm salona hakim olmayı başarır. piyasaya hiçbir şekilde itibar etmeyen bu kadife sesli sanatçının üslubu her türlü süslemenin üstündedir. hiçbir süsleme ve gırtlak nağmesine ihtiyaç duymadan, kulaklarda akıp gidiveren bir yorumla eserleri icra eden münip utandı, çok zengin bir repertuarın da sahibidir. kaliteli bazı istisnalar dışında televizyonlarda görünmez. ama istanbul'un çeşitli yerlerinde verdiği solo konserlerle de kendisine ciddi bir hayran kitlesi edinmeyi başarmıştır.

sanatçının birçok solo albümü bulunmaktadır:

aynalıkavak'tan kalamış'a
    bitmese sevgi
    gidem dedim
    boğaziçi
    bekleyişler, seslenişler

yıllar önce kendisini bir restoranda eşiyle dans ederken görmüş, beyefendiliğine de hayran olmuştum. solist olduğu devlet korosu konserleri unutulmaz, sesi yıllarca devamlı olarak dinlense bıkılmaz.
  2. çok güzel bir sese sahip türk sanat müziği ses sanatçısı. hatta ses tonu neyi adırıyor.
    aziz istanbul'u en iyi yorumlamış sanatçıdır, ney taksiminden sonra giren sesiyle gerçek huzura erdirir.
  3. kadife gibi tatlı sesli, musiki icracısı büyük insan. mükemmele yakın yorumlama kabiliyeti ve harika bir telaffuz yeteneği. beyefendiliğiyle gönülleri de fetheden bir idol. kendini her seferinde aşıp bir tur atarak gene aşan nadir kişilik. gerçek sanatçı.

(bkz: ağlamakla, inlemekle ömrüm geçip gidiyor)
    (bkz: kapıldım gidiyorum)
    (bkz: fikrimin ince gülü)
    (bkz: sana dün bir tepeden baktım aziz istanbul)
    (bkz: rindlerin akşamı)
    (bkz: kalamış)
    (bkz: güzel bir göz beni attı bu derin sevdaya)
    (bkz: bkz'ler bitmez)
  4. son derece temiz bir sese sahip türk sanat müziğine son derece hakim.dileyenleri bir yüz sene evveline götüren,götürüp de bir eski istanbul kayığına bindiren usta icraacı.
  1. 1