• görseller

• mükremin çıtır
    • mükremin çıtır
    • mükremin çıtır
  1. "hepinizi öldüricem, öldüricem!! ne dedi bu? kötü bişey dedi bu!! feriştahın fentezilerinde: evet, yo hayır, evet, evet, nohahaha.." ve daha birçok repliğinde bahsedilebilecek tipleme. tirbüşon'a "aaaaaa! hıyarzan'" demesi beni yıllarca koparmıştır. bir bölümde konuk oyuncu hande ataizi'ne yazarken:
    -pardon gözlerinizden nereye gidiliyo acaba?
    -ne diyosun sen be!
    -kayboldum da...
    diyerek saygımı kazanmış tipleme. hep hayal ederim itü'de bu diyaloğu birine yaşatmayı ve cümlenin gelişine tokat yemeyi. olacak bigün o da olcak. nereye olcak? seneye okul bitiyo..
  2. yılmaz erdoğanın gelmiş geçmiş en sevilesi tiplemesi.her ortama ayak uydurabilen delikanlı abi..
  3. günümüz dizilerinde, filmlerinde "mahalle delikanlısı" rollerinde direkt taklit edilen karakter, bir fenomen. avrupa yakasındaki sacit aklıma gelen ilk örnek mesela. yürüyüş, konuşma, davranışları hepsi bir yerden tanıdık geliyor, hepsi.. mükremin abiden, çocukluğumuz boyunca yılmaz erdoğan değil mükremin abi vardı. sonra yılmaz erdoğan vizontele diye bir film çekti, orda da başka bir role çıkmış mükremin abi'ydi sanki, ne fazla ne eksik.

hafızamızda mükremin abi kalsa, hep bir yerde.. ve bunu sağlamak için, yılmaz erdoğan artık hiçbir rolü oynamasa..
  4. o deri yelek, o beyaz çorap üzerinde topuklarına basılmış kösele ayakkabılar, o 5 yaşımızdayken bile taklit etmeye çalıştığımız konuşma tarzı.

dizi dünyasının unutulmaz karakterlerinden biri ya mükremin abi. ailenin hırçın delikanlısı ama konu aşka gelince bi o kadar da yufka yürekli adam.

hiç değişmeseydin ya, ya da sen değil de diğerleri üstüne saçma sapan şeylerle gelmeseydi...
  5. yılmaz erdoğan'ın tek oturmuş tiplemesidir.organize işlerde ,bana bir şeyhler oluyorda ve daha pek çok eserinde kendisini gizli bir mükremin çıtır olarak görürüz.asla tam olarak sıyrılamadığı karakterdir.
  6. bence yılmaz erdoğan ın halen daha kurtulamadığı tiplemedir. görünen o ki biraz da kendini oynamıştır yılmaz erdoğan bu karakterde, kendisini televizyonda her gördüğümde aklıma gelen karakterdir. ayrıca bir demet tiyatro zamanında her sabah servis muhabbetlerinin vazgeçilmez adamıdır mükremin çıtır.