merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

müjdat gezen sanat merkezi

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. müjdat gezen sanat merkezi.tamamen piyasa yönelik oyuncu yetiştiren okul da,iyi bir öğretim kadrosu olduğu kesin.fakat oraya giden insanların bunu nasıl kullandığı bir muamma.
  2. konservatuar bölümündeki öğrencileri burslu olan ziverbey deki okul. müjdat gezen tarafından kurulmuştur. konservatuar bölümü sınavla öğrenci alır. öğrenciler dört yıl boyunca burslu okuma hakkına sahiptir. kendi alanlarında uzmanlaşmış hocalar ders vermektedir.
  3. bu sene sınavlarına gireceğim ve savaş dinçel,müjdat gezen gibi bayıldığım usta oyuncuların öğretmenliğini yaptığı istanbul da bulunan okul.
  4. gittiğim akşam kursunda sene sonu piyesi olarak ne oynanacağı tartışılırken hocanın, herkes aynı parayı veriyo o yüzden herkesin eşit rol alacağı bir oyun olacak bakın hatta burda geçen senelerde oynanmışı var onu oynayalım... kafa yapısıyla bana bir şey vermeyeceğini düşünüp koşarak kaçtığım okul.
  5. bünyesindeki öğrencilerinin küçücük bir kısmı burslu eğitim görmesine rağmen yıllardır ısrarla gençlere burslu sanat eğitimi verildiği iddia edilen ticarethane.
  6. müjdat gezen anlatıyor:

bizim okulun bahçesinde bir çınar ağacı var. üzerinde bir pirinç plaka göreceksiniz. "nazım hikmet burada yatıyor." yazılı...

dememiş miydi? "anadolu'da bir köy mezarlığına gömün beni ve de uyarına gelirse, tepemde bir de çınar olursa, taş maş da istemez hani..."
    uyarına geldi. kadıköy nazım'ın eski köyü. çınar ağacı da tamam. anadolu da uyuyor. o, msm'nin bahçesinde ve pek çok çınarın altında yatıyor.

(bkz: vasiyet) (bkz: uyarına gelirse tepemde bir de çınar)
  1. 1