merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • videolar

• görseller

• lustral
  1. 4

lustral

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #günlük hayat
  1. bir gece üzüntü ve sinirle karışık bir anımda 'ulan belki iyi gelir' diyerekten bir tane içtiğim oda kesmeyince üstüne 3 tane daha içtiğim ve kendimi tuhaf hissetmem sonucunda mg sine bakıp 100 mg den toplam 400 mg lust çakmış olduğumu anladığım beni benden almış tansiyonumu düşürmüş ve yataktan kalkamaz hale getirmiş ilaçtır..sabaha kadar kusup küfür ettiğim ama hala arada efkarlanınca 2 tane birayla çakıp huzur bulduğum sığınağımdır..severim kendisini ahh bide kusturmasa ahh bide kilolarımı alıp götürmese beni mala bağlamasa çok iyi geçinip gidicez...haa bunun haricinde annem yıllardır bu ilacı kullanıyo ama hala sinirli hala diktatör ve hala ruh hastası.. bünye işte
  2. bir kere başlandı mı ara verilmemesi gereken ilaç. mümkünse tedavi süresince evde stoklanması, ya da bitmeden size hatırlatacak birinin evde bulunması gerekir. zaten ilk başlarda ablak ablak gezdiriyor, 2. haftada kutuyu nereye koyduğumu bulamadım, qpege de sormadım, almadım 3 gün. ya da 4 gündü hatırlamıyorum, o kadar yani.
  3. alkollü içkiler ile alınmaması gereken ilaç. ama alkol alıcam diye 3 gün üstüste ilacı alamadım, lakin beter oldum, heder oldum, rakı şişesinde balık oldu beynim. 2,5 ay oldu başlayalı, başağrılarımda ciddi bir azalma yok henüz. 6 ay devam...
  4. kimseyi imrendirmek, içmeye teşvik etmek istemem ama kullanmaya başladığım ilk haftadan sonra sevgi kelebeğine dönüşüyorum ben , inanılmaz bir enerji inanılmaz bir konuşma yeteneği, beynimin en kuytu yerlerine sıkışmış düşünceler hoop diye geliyor dilimin ucuna, herşeyi akışına bırakmamı, mantıklı yaklaşmamı sağlıyor ayrıca. bir rahatlık bir mutluluk sorma gitsin. biraz iştahım kapanıyor biraz uykusuzluk oluyor ama azcık. onların dışında başka hiç bir yan etkisini görmüyorum. mümkün olsa ömrümün sonuna kadar kullanabilirim. ara sıra mutluluğumun bir ilaca bağlı olması canımı sıkıyor ama çok takılmıyorum. sabah içip akşam alkol alabiliyorum hiç bir değişiklik gözlemlemiyorum.
    not: doktorunuz vermeden kullanmamanızı tavsiye ederim, ben doktor kontrollü almıyorum tedavi prosedürünü kendim geliştirdim, kısa vadede zararını görmüyorum uzun vadede ne olur bilemem siz dediğimi yapın yaptığımı yapmayın doktorunuza danışın.
  5. içmeye devam ettikten bir müddet sonra sizi ilacın üzerindeki gülen surat amblemine çeviren ilaç.böyle boş bir gülüş, gülmek istemeseniz de gülersiniz.enerji verdiği de söyleniyor.bir doktor arkadaşın söylediğine göre, ilacı yaşlı amcaya yazmış..amcam hacca gitmiş.haptan hergün atıyo tabi orda.tavaf sırasında teyzeleri kovalamaya başlamış.teyzeler önde bu arkada bayağı bi turlamış orda....
  6. azaltarak bırakılası. aniden bırakınca her boka ağlama isteği uyanıyor.
    eğer "ben bunsuz da yaparım" diyorsanız; tasiyem, ortasından kırarak içmenizdir 1-2 ay kadar. sonra 2 günde 1 için falan. aniden bırakmayın, ben yaptım zamanında, sokakta gördüğüm kediye ağlar oldum, halbuki hatırlıyorum puma gibiydi ibne! niye ağladıysam..?
  7. 1,5 haftadır kullandığım, bir arkadaşın ısrarla yaptığı "bu ilacı içerken alkol alma" uyarılarına aldırmayıp (kendisinin sakal bırakması lazım sanırım fakat mümkün değil) sabah bu ilacı içip akşam da 4 duble rakı içtikten sonra hem mekanı hem de bizim apartmanın yerlerini sürünerek temizlememe sebep olan ilaç, antidepresan, geniş yüzey temizleyicisi.

- pişman mıyım?
    cevap: evet.

- çevreme verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür diliyor muyum?
    cevap: hayır. (bkz: özür dilemek/@2564136)
  8. migren ağrısı için mucize ilaç. 5 aylık düzenli kullanım sonunda izlenimler:
    faydalar:
    3. aydan itibaren belirgin azalan, 4. aydan itibaren tamamen ortadan kalkan migren ağrıları. 20 yıldır çekerim migreni, başağrısız hafta bilmem. şimdi ise 2 aydır tık yok şükür. yeni bir hayata başlamış gibiyim.
    insanı mutlu, gamsız ve açık fikirli yapan bir ilaç. uyuşturucu gibi değil, kafein gibi de değil ama her ikisi de. daha rahat, serinkanlı bakıyorsunuz olaylara. insanların panik hallerinde bile inanılmaz bir soğukkanlılık ve hızlı düşünebilme sağlıyor. zaten soğukkanlı olan benim gibilerde ise abartıyor haliyle.
    yaratıcılığı geliştiriyor, daha önce hiç aklınıza gelmeyen fikirler, kendinizi daha iyi ifade edebilme.
    ereksiyon veya cinsel istekte sorun yok.
    bir arkadaşım, günde yarım alarak bağırsak düzensizliğini tedavi ediyor.

zararlar (bağıl):
    duygusallığı arttırıyor. her duygu artık daha yoğun yaşanıyor. üzülmek değil ağlamak, tartışmak değil kavga etmek, hoşlanmak değil kaptırmak... kendine güven konusu biraz karışık, bazen aşırı bir güven geliyor, bazen de dünya üstünüze çöküyor. bir nevi östrojen takviyesi!
    içki konusunda dikkatli olmak gerekiyor, beraber fena yapıyor adamı.
    sabah değil mümkünse gece yatmadan önce alınması gerekiyor. böylece, uyku, halsizlik ve dikkat dağınıklığı gibi yan etkilerin uykuda atlatılması daha iyi.
    gündüz kullanmak zorunda olanların kesinlikle araç kullanmaması gerekir.
  1. 4