• videolar

 • görseller

  • lustral
 1. yaygın bir anti-depresandır. sanıldığı gibi uyku yapmaz bilakis kaçırma özelliği vardır. iştahsızlık ve mide bulantısına sebeptir, etkisini yaklaşık bir aylık kullanım süresi sonunda gösterir. klasik bir anti-depresan yan etkisi olan mide bulantısına aralıksız bir ay dayanmak ızdırap verici ve kilo kaybettiricidir. sanıldığı gibi sadece psikolojik nedenlerle değil, cinsel fonksiyon bozukluğu durumlarında da (örn. erken boşalma) kullanılır.
 2. psikiyatristlerin masalarında gülen yüzlü mouse padler, küçük not kağıtları, bilimum kalem, hatta çıkartma bulunmasını sağlayan anti-depresandır.
 3. aktif maddesi bir seratonin geri emilim inhibitörü olan sertralindir.böylece mutluluk hormonu seratoninin bünyede serbest dolaşımını arttırır.kıyaslandığında nispeten çok daha hafif yan etkilere sahip bir antidepresandır.alışma dönemi içinde-ki yaklaşık 2 hafta civarı-terleme,ağız kuruluğu ve iştahsızlık yapabilir.klasik antidepresanlar gibi uyku ve kilo artışı yapmaması avantajlarındandır.küre genelde yarım tabletle başlanır ve bitirirken de gene yarım tabletle bitirilir.bir aydan sonra faydasını görmeye başlarsınız.hafif ama etkin antidepresanlardandır.
 4. uyku veya uykusuzluk sorunu bünyeye göre değişir. uzun süreli kullanımlarda uyku yaptığına şahit olmuşumdur. bir de arkadaşın annesi uykusuzluktan muzdaripti, kendisine bu ilacı verdiler.
 5. pek çok akademisyenin koltuk değneği olarak kullandığı mucize ilaç .
  her antidepresan gibi aniden kesildiğinde , kişinin psikolojisinde büyük yaralar açmaktadır. kesinlikle doktor kontrolünde kullanılmalıdır .
 6. etkisini bir aydan önce göstermeyen sevgililerinizin size sıkı sıkıya bağlanmasını sağlayan geç boşalma aracı...
 7. ilk günlerde aşırı uyku daha sonraları uykusuzluk olarak yanetkileri vardır..ayrıca bazı bünyelerde zayıflamaya yol açar ki zaten zayıf biriyseniz daha çok depresyona girebilirsiniz. diğer yandan iyi bir anti depresan dır. düzenli kullanımda kişiyi normale döndürür.