• videolar

• görseller

• lousalome68
  1. nesildaşım sözlük yazarı. hani ağızda dağılan kurabiyeler olur ya, işte onlar gibi bir yazar, kıpır kıpır, yerinde duramıyor ve hoş bir tat bırakıyor. tepkilerini açık açık ortaya koyuyor, hımm i like it.
    ayrıca çok da meşgul birisi, doktora denilen zımbırtıyla falan uğraşıyor. ama onca işinin arasında ayağına topukluları çekip alışverişe gitmekten de geri kalmıyor. alışverişsiz yaşanmaz değil mi??

--spoiler--

- alışveriş olmadan yaşayamam.

- peki ya kombi?

(bkz: umut sarıkaya)

--spoiler--

üzücü bir diz ameliyatı da geçirmiş vakti zamanında. yoksa basketbol oynayacaktık kendisiyle. yakından savunurdum kesin. çünkü kendine çok güveniyor, belki de bu talihsizlik olmasaydı milli takımlarda falan izlerdik. kısmet.

ve sanırım arkadaşları arasında çok sevilen biri. yoksa hangi arkadaş şakır şakır yağmurun altında diğerinin 15 kilogramlık alışveriş çantalarını taşırki? üstelik alışverişi yapanın elinde bir tane bile çanta yokken. dünyada halen böylesine iyi insanların olduğunu bilmek çok güzel. duygulandım. hafiften hafiften bir gözyaşı oturdu gözbebeklerime...

hemen gidip kendime böyle arkadaşlar bulacağım. ben yanımdan geçen kızları keserken o da benim bim den aldıklarımı taşısın abi.
  2. akıllı, okunası, etkili kalem, ve iyi ki var.
    önemsiz ek: yazının son kısmı daha çok akademik bir anlam içermektedir, başka bir şey arayan lütfen şahsıma müracat etsin.
  3. nietzsche'nin kadına giderken yanına kırbaç alma gerekliliğini öğütleyen aforizmasını söyleme nedeni olan enteresan kadını çağrıştıran nicki olan yazar.
  4. yüksek dalgalar arasında inip-çıkan gemi misali.
    bazen bir uçta, bazen öbür uçta. ihtiyacı olan şey de onu her türlü rüzgardan, fırtınadan, dalgadan koruyacak bir liman.
  5. hiçbir uçta gezinmeyen, kimsenin derdini anlamadığı insan. anlamak için tanımak istemek gerekiyor. o insan ne çekmiş, ne yollardan geçmiş, hayatla ne tür bir mücadele içinde olduğunu bilmek gerekiyor.

ondan sonra anlam kazanır bir kadın neye kızar, neye sinirlenir, neye üzülür, neden bir ağlar bir güler, neyin acısını seneler boyu yüreğinde taşır
  6. yazdığı doktora tezini merakla beklediğim yazar.

sohbeti doyurucu, yazdıkları okunası ancak birazcık alıngan kişilik. ama az öyle çok değil.