1. dayağa ara verdikleri sırada dayak yiyen kızın oturup beklemesi (kaçsana lan salak), kollarını jiletlesinler diye uzatması (iki yumruk çaksana yüzlerine salak) ya videonun danışıklı dövüş olduğu, yada kızın kendi isteğiyle* dayak yediği fikrini akıllara getirmektedir.
  2. valla ben itiraf ediyorum; ne ortaokuldayken ne lisedeyken böyle bir şey yapmadım. yapıldığını da görmedim. yapacak-yapabilecek insanlarla da arkadaş olmadım. bazı olaylara bakış açılarınız bazen beni dehşete düşürüyor.

ben en fazla "gerizekalı bi daa konuşma benlen!" deyip salya sümük ağlamışımdır herhalde. kavga anlayışım bu. kimseyi bu şekilde tekme tokat dövmedim, orasına burasına çizik atmadım canice. haydi ani bir sinir harbinde, bir anda kendini tutamayıp karşındakine saldırırsın da, onu da çevrendekiler ayırır, karşındaki karşılık verir filan biter gider. ama özellikle bir mekan seçip, adamı oraya götürüp, savunmasız bırakıp, bu şekilde hastalıklı halde dövmeyi kimse normalleştirmeye kalkmasın. sıradan bir kavga değil bu olay. ve herkesin çocukken en az bir kere yaptığı bir eylem de değil. o kadar masum değil.

sosyolojik, pedagojik, psikolojik her şekilde incelenmesi gereken bir olaydır. hani aileden alınamayan eğitim ve terbiyeden mi bahsedilse, okuldan alınamayan eğitim ve terbiyeden mi bilemedim. ama diyeceğim; o dayak yiyen kız senin benim bir yakınımız olsa gelip burada olayı çok normalleştiren yorumlar yapmazdık onu biliyorum. zira tanımadığım halde izlerken ben bile nefret doldum.

bu yaşlarını geçtim ileride nasıl bireyler olacaklardır orası da ayrı bir sorun. yaptıkları basit bir "ergenlik" bahanesine sığdırılamayacak kadar ciddi çünkü. tıpkı kedi kesip bunun fotoğraflarını yayınlayan çocuk gibi. hastalıklı bireyler yetişiyor ve bunun için de hiç bir önlem alınmıyor. korkutucu. ne dese bilemiyor insan.
  3. işkence edilen kızcağızın beni delirttiği dehşettir. görüntüleri izlerken sende vursana lan bir tane demekten ben yoruldum, o hasta ruhlu beyinsizler kıza vurmaktan yorulmadı. sonlara doğru tuhaf bir an var, bir adam mezarlıktan geçerken hiçbirşey olmamış gibi davranıp adamın geçmesini bekliyorlar, adam ordan hemen yanlarından geçerken dayak yiyen kız hiç tepki vermiyor. bu tepkisizliğin nedenini sadece kökleşmiş bir korkuya bağlayabildim, eğer insanlar gözlerinizdeki itaatkar korkuyu görürlerse, size onların bile tahmin edemeyeceği kötülükler edebilirler.
  4. ben o dövülen kızın babası olsam herhalde bu görüntülerden sonra kendimi kaybederdim.
    umarım allah benim başıma böyle bir şey getirmez yoksa çok değişik şeyler olur o kızlara...
  5. bir de şu dayak yiyen kızın neden kaçmadığını, ya da neden vurmadığını soranlar var. birisi kameraya çeken en yakın arkadaşı olmak üzere hepsi kendisini istedikleri zaman şıp diye bulabilecek insanlar bu yüzden kaçmıyor. ve 4 kişi tarafından pasifize edilmiş. video zaten direk girişme görüntüleriyle başlıyor. öncesinde kaçmaya çalıştı belki. tuttular. tutmasalar da daha sonra bir köşeden çıktığı anda bıçaklanabileceğini ben bile buradan bakınca anlıyorum. 4 kişiye karşı tek başına "bir tane de sen çaksana" demeyle olmuyor bazı şeyler. bir tane çaksa yüz tane yiyecek. kafasına tuğla atmakla tehdit etmişler kızı lan. neye çakacak bir tane? nereye kaçacak?
  6. baştan sona izledim bu videoyu. bakırköy psikiyatride birbirinin gözünü çıkaran hastaların videosunu da, din değiştirdiği için başı kesilen gencin videosunu da izlemiştim. bunu da izlemiş oldum.

2-3 bişiy sölicem:
    bu kızlar tek başlarına bir insana böyle işkence edemezler. toplu bir çıldırma hali olmuş ve birbirlerinden etkilendikleri kesin. çığrından çıkan insan kitleleri gibi birbirlerine bakarak gaza gelmişler. çok tehlikeli.

dayak yiyen kız neden ses çıkartmıyor, o da bir tane vurmuyor onlara? yüzüne iz bırakacaklarından korkmuştur. daha fena ve iyileşmez bir hasar bırakacaklarından korkmuştur. teslim olmuş, napsın...

yaa bi de bu ergenlerin hali nedir allah aşkına? o kılık kıyafet, o bok rengi saçlar, o yanlardan et pörtleyen eşofmanlar, o emo haller, o kelimenin tam anlamıyla basit ve bayağı haller nedir yahu? muhtemelen kafalar boş, amaçsız, dünya görüşü yok, sorsan iki kitap okumamış, bi kere bi festival falan takip etmemişlerdir.

biz lisedeyken de kızlar arası çatışmalar vardı elbet. kim daha güzel, hangimiz daha sevimli, basket takımının kaptanı hangimizden hoşlanıyor, tiyatroda başrolü kim alacak dertleri hep vardı. ama kıskançlığımdan ölsem, değil böyle saldırmak, belli bile etmezdim gururumdan. lafımı bile asil asil sokardım. burnum düşse eğilip almazdım lan! neymiş "sevgilisi başka kızla görüşmüş"...bayağılaşmadan dön arkanı git de hiç olmazsa elinde asaletin olsun. aah aahh!
  7. herşeyi geçtim beni korkutan taraf nedir biliyor musunuz ?. bu olayı gerçekleştiren kızlar(kızlar da demek istemiyorum insan müsvetteleri) bi şekilde bu olaydan yırtacaklar... sonra ne olacak yarın öbürgün evlenip üreyecekler ! sonra ne olacak ? bu kadar ahlak değeriyle yetişen bireyleri düşünemiyorum. yalnız olay bu kızlarda da değil bu esasında toplumsal manyaklığın dışa vurumudur . tamam şimdi ergen bunalımıdır der geçiştirirsiniz . ya sonra ? belkide geleceğin seri katillerinin toplum düşmanlarının psikopatlarının annesidir belki de bunlar !
  8. bu gençlere neler oluyor dedirten haberdir. izlediğim zaman adeta kanım dondu. nasıl olur da bir insanın gözü bu kadar döner. hayır neyin çabası bu. bir de yaptıkları harika bir şeymiş gibi kameraya kaydediyorlar.
  9. ulan, geçen haftanın haberi idi bu. sözlükte tt olmadı diye sevindiydim. buraya kadarmış. mecbur muyuz her haberin suyunu çıkarmaya ya.