1. liseli kızların birçoğunun bacaklarını ve fiziklerini sergileme isteklerinden doğan bir sorunsaldır. bizim zamanımızda "etekler diz boyunu geçmeyecek" diye kaide vardı, heralde şimdi de baldırları geçmeyecek kuralı konulmustur.
  2. ergenliğin deli çağlarını yaşayan kızların hayata dair ilk çılgınlıklarıdır. kimi zaman abarır kimi zaman masum bir cesaret örneği seviyesinde kalır.

    tabi bu cesaret bazen baskıdan bazen de başıboşluğun verdiği bir kendini ispat çabasından ileri gelir. kimiside sadece yakıştığından yapıyordur. ama dikkat eden aralarında ki farkı farkedeceklerdir.
  3. ergenlikle alakalıdır. hepimiz ergen olmuşuzdur sonuçta, hatta belki hala da ergenizdir. olabilir. olsundur da zaten. lisede kısa etek giymeyip nerede giyecekler ki başka? lise bitince etek mi giyiyoruz ki? giysek rahat mı ediyoruz ki? yürüyebiliyor muyuz acaba laf yemeden? bence bu nedenle asıl sorunsal abazanlardır. biraz da bu konuyu deşelim gençler.
  4. bence mahsuru olmayan olay. liseli fantazisi bu yüzden asla eskimiyor. kocalar victoria's secret pink koleksiyonundan ekose etekler alıyor, akşama evde defile düzenleniyor... dermişim.
  5. eteği giymeyeni ilgilendirmeyecek durumdur.kimse kimsenin etek uzunluğuna karışamaz.okulda bile karışılması saçmadır.dışardakine bok düşer.

    gelen eksilerden sonra not:kendilerini tatmin etmek için eksi verenler; aklınızdaki liseli fantezilerini çıkarın öyle eksi verin.