1. dataaaamm...

  http://www.haberturk.com/...

  öğrencisi de, kendisi de lezbiyendir. öğrencisini evine davet etmiştir, ne yapmışlardır bilemiyoruz fakat babası şüphelenerek öğretmeni şikayet etmiştir. sonra gelsin davalar, gelsin cezalar...

  buna benzer bir haber daha baya bir tartışma konusu olmuştu sözlükte, hatırlarsınız;

  (bkz: öğrencisini hamile bırakan okul müdürü)
  alternatif: (bkz: müdüründen çocuk aldıran 16 yaşındaki kadın)

  hem hukuksal, hem de ahlaksal açıdan değerlendirilmeli ve eş cinsel ilişkinin toplum içindeki yeri, önemi, etkisi ve vicdanlardak, yeri tartışılmalıdır. çünkü söz konusu olan hem çocuk istismarına giriyor, hem de içinde eş cinsellik var.

  öğrencisini hamile bırakan müdürü linç ettiğimiz gibi bu kadın öğretmeni de paralayacak mıyız? merak ediyorum..
 2. (bkz: dataaaamm ne la)

  öncelikel bir çocuk istismarını datam diye sunmak sanırım bu olaydan daha vahimi.

  homoseksüel ya da heteroseksüel.

  18 yaşından küçük bir çocuğa karşı uygulanan her cinsel davranış suçtur.

  pedofili suçtur.

  yargılanmalıdır:
 3. bu ülkede neler oluyor böyle? sorusu dökülüyor dilimden ister istemez.. sağlıklı bir aile ve eğitim planlamamız yok ve biz hala 4 4 4 sisteminin tartışmalarına sıkışıp kalmışız..bence 5 6 1 veya 3 5 2 olmadı 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 olsun da bazı gerceklerin farkına sindire sindire varalım..
 4. bu ikili hakkındaki haber metninde bir ayrıntı dikkat çekiyor:

  ''geçen yıl şubat ayında bu ilgisini eyleme dönüştüren öğretmen e.c., öğrencisini okuldaki spor salonunda baş başa kaldıkları sırada dudaklarından öptü.''

  başbaşa kalmışlar ve dudağından öpmüş hahaha nerden biliyorsunuz amk öğretmen mi demiş bunu. illa fantezi dünyanızı yansıtacaksınız haberlere amk. hergeleler.
 5. - o değil de, dykes are hot. ayrıca mevzubahis ikiliden biri öğretmen (bkz: my first sex teacher) diğeri de liseli (bkz: burhan çaçan). oy oy oy...

  + erkek öğretmen ögrencisine tecavüz ediyor da yine ceza almıyor.

  - burada sanırım olay şey. ee, çocuğunun eşcinsel olmasından allah gibi korkan aile, hocayı şikayet etmiştir. tabi ki reşit olmayan çocukla takılması, hocanın ceza almasını gerektiriyor olabilir, hukukçu değilim. ama türkiye'deyiz abi, cumhurbaşkanı bile 15 yaşında kızla evlenmiş. (bkz: troll)

  + 26 kişinin tecavüzüne uğrayan kızın isteğiyle onlarla birlikte olduğuna karar veren türk adalet sistemi ne düşünecek merak ettim.

  - o değil de habertürk'ün sitesindeki haberde kullanılan foto avustralya'daki bir lezbiyen çift haberinden arak ımış.
  1. http://www.haberturk.com/...
  2. http://www.advocate.com/...
  3. http://www.smh.com.au/...
  4. http://www.theage.com.au/...
 6. lisedeyken lezbiyen olduğu iddia edilen iki arkadaşımız okuldan atılmıştı. böyle de bir faşizm var türkiye'de. bu ikili de onu hatırlattı bana birden.

  gelelim karakterlere:

  baba: kızının eş cinsel olduğundan şüphelenip panik yapmıştır. öğretmeni suçlamıştır, maldır belki ama hak vermek gerekir; baba yüreği işte ister ki kizı ileride aile kursun torun tombalak falan...

  kız: 16 yaşındadır ve cinsel kimliği belirlenmştir artık. öğretmeninden hoşlandı diye kimse onu suçlayamaz. öğretmeni ona bu güveni ve sıcaklığı vermişse sorun yok.

  öğretmen: eğer gerçekten öğrencisini eve götürüp ilişkiye girmişse bile, kız razı olduktan sonra, karşılıklı bir şeyler hissediyorlarsa eğer kimse de karışamaz buna. ama işte 18 yaş altı olunca hukuksal problemler olabiliyor malesef. ama kanıtlanabilir hiç bir şey yok ortada.

  okuldan uzaklaştırma, doğuya uzaklaştırma falan verseler bare. hapis istemiyle yargılanacak. haksızlık lan bu. mantıklı düşününün ve vicdanınıza dokunun biraz. haksız mıyım?
 7. sorunun ne olduğunu saptamak önemldir öncelikle;

  olayın içinde pedofili vardır,
  öğretmen sözcüğündeki güven yerini tacize bırakmıştır,
  eşcinsellik ön plana çıkarılmaktadır,
  aile bu durumların hangisinden daha çok şikayetçidir?
  genç kızın fikri sorulmuş mudur?

  öğretmen karşı cinsten olsaydı ne olurdu?