• videolar

1. pink martini'nin sympathique albümünde yer alan çok duygusal bir şarkı.

sözleri:

viniste a mí
    como poesía en la canción
    mostrándome
    un nuevo mundo de pasión
    amándome sin egoísmo y sin razón
    más sin saber que era el amor
    yo protegí mi corazón

el sol se fue
    y yo cantando tu canción
    la soledad se adueña de toda emoción
    perdóname si el miedo robo la ilusión
    viniste a mí
    no supe amar
    y solo queda esta canción
  2. türkçesi de söyledir,

bana geldin, şarkıdaki şiir gibi
    bana tutkuyla dolu yepyeni bir dünya gösterdin
    beni bencillikten uzak ve sebepsizce sevdin
    bense bunun aşk olduğunu bilmeksizin kalbimi korudum daha çok..

güneş battı
    senin şarkını söylüyorum
    yalnızlık tüm duygulara hakim oluyor
    eğer korkum yüzünden bu büyüyü bozduysam beni affet
    bana geldin
    sevmeyi bilemedim
    ve geriye yalnızca bu şarkı kaldı
  3. ispanyolcada yalnızlık anlamına gelir.
    aslen pink martini şarkısı olmaması gerekiyor, ama somut kaynak bulabilmiş değilim. emin olduğum bir şey var ise pink martinin bu şarkıyı başarıyla yorumlamış olmaları. insanın piyano dinleyesi, la. soledad. diye kesik kesik konuşası geliyor.
  4. kalamış'ta deniz restorantta oturuyoruz, denizi seyrediyoruz. güneş batmak üzere. eh yazın 8 buçukta ancak batıyor ya. kızıllığı denize vurmuş. yelkenliler geçiyor peşi sıra. istanbul yelken kulüptendir sanırım. hep orada olan bir kemancı sonra, ne zaman gitsem o da orada, hiç yalnız bırakmadı. la soledad çalıyor. bir güzel kadın şarkıyı söylüyor, göz göze geliyoruz, gülümsüyorum...
    karanlık çöktü çökecek, aklımda tek bir şey var, yanımdaki güzel insanlar ve ben. ve anason kokusu.
    karanlık şimdi. "el sol se fue." soğudu hava sanki, rüzgar üşütüyor mu ne? bir şal istiyoruz, denizi seyrediyoruz.

bunun şarkısı işte la soledad, bir de una furtiva lacrima'nın şarkısı. canımın...
  5. frederic chopin'in yaptığı melodiler ile öne çıkan çok fazla armoni kastırmadan, kulaktan ziyade kalbe hitap eden bestesi ile tüyleri diken eden güzellikte pink martiniyorumu olan şarkı.

*dinlenildiğinde az biraz dansa ilginiz vasa bir anda kendinizi eski bir pub ta tango yaparken hissedebileceginiz lezizlikte..

gerek piyano introsu, gerek sözlerinin naifliği ve gerekse solistinin dingin sesiyle muhakkak dinlenmeli, dinletilmeli...