merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

kuyruk acısı

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. insanın içine sindiremediği şeyler sonrası çekilen acılar için özel olarak hazırlanmış soyut bir betimleme.
  2. ayrıldıktan birkaç ay sonra hayatına yeni birisini dahil eden, ancak daha sonra tekrar geri dönüp ''senin değerini daha iyi anladım seni istiyorum nolursun bir daha deneyelim'' diyen ve karşılığında ama ben istemiyorum böylesi daha iyi şeklinde bir cevap aldığında ağıza alınmayacak hakaretler yağdıran insanımsının hissettiği acı olsa gerek.
  3. sözlükte sıklıkla görülen, bir gözü dönmüşlüğede sebep verebilen, ilginç bir güdüyle oluşan durumdur. aldığı bir ayar sonrası, düşman bellediği yazara laf sokacağım derken komik duruma düşmek de cabası olur bu durumlarda kasmanın anlamı yoktur. olan olmuştur. altı üstü kuyruktur. ayar alıp laf sokacam derken saçmalamak ve kendinden utanacak hale gelmemek için yapılması en iyi hareket o kuyruğu yalamaktır. benim kedim öyle yapar örneğin.
  4. ayar verdiğini düşünen yazarların ilgili mevzunun ardından hemen uğrayıp son noktayı koydukları duraktır.

yani şöyle oluyor, bi yerde birine giydiriyorsunuz, sonra buraya gelip bir tarifte bulunuyorsunuz, hasmınız da fatality yemiş sub zero 'ya dönüyor. eğlenceli bir combo, örnekleri çoktur.

iyi eğlenceler.
  5. yılanla arkadaşlık eden adamın öyküsüdür bu.
    adamın oğlu yılanın yuvasında hazine sakladığını düşünüp onu öldürmeye çalışır ama elindeki baltayla yılanın başını keseceğine, kuyruğunu keser. yılan ise bunun üzerine oğlanı sokarak öldürür. adam çok üzülür ama oğlunun hatalı olduğunu anladıktan sonra yılana özür dilemeye gider. yılan ise "bende bu kuyruk acısı, sende evlat acısı varken dost olamayız" der ve adamla barışmaz.
  1. 1