1. kusmak demek kusmuk demektir.

  kusmuk demek asit demektir.

  asit demek rahatsızlık demektir.

  ama bir çaresi var...

  kustuktan sonra sabunu köpürtüp, köpükleri ağzınıza bir miktar doldurup çalkalayınız. sanki hiç kusmamış gibi, yeniden doğmuş gibi olacaksınız. çünkü sabun bazik maddedir ve ağzınızdaki asiti nötralize eder.

  hayırlı kusmalar.
 2. kusmuk sonrası acil rahatlama planın 3 temel başlığı:
  1.suyla ağzı çalkala, kusmuk partiküllerini mümkün olduğunca uzaklaştır
  2.dişlerini fırçala, ağızdaki ekşimsi kusmuk tadının yerini ferahlık alsın.
  3.eğer mümkünse hemen yatağın yolunu tut.
 3. her şeyden önce bünyeyle inatlaşıp ha bire yutkunmaya çalışmamak lazımdır. az önce o yaptığının tam tersini yapmışsın da kusmuşsun değil mi ama (bkz: peristaltik hareket). bir dur bir sakin ol. zaten yeteri kadar tahriş olmuştur boğazın, git bir elini yüzünü yıka. hadi güzel kardeşim.

  bir de ateşli hastalıklarda kimi zaman çok iyi geliyor bu kusma olayı. mutlu mutlu uyuyorsun akabinde, güzel bir şey. kustuktan sonra ne yapacaksın zaten başka, uyu gitsin.
 4. tekrar kusmaktır ve tekrar ve tekrar. tüm salgılanan mide özsuyunu dışarı çıkartana kadar kusmak, mideyi ağzınızdan çıkarana kadar. iç organlarınızı ağzınızın içinde hissedene kadar kusmak. beyninizin ağzınızdan akmaya başladığını görene kadar kusmak. sonra rahatlarsınız.
 5. kusmak zaten başlı başına rahatlatıcı bir durum olduğundan dolayı, burda bir başlık hatası vardır bence. kusma netice olarak, vücudun zararlı bir şeyi uzaklaştırma isteğinden kaynaklanır. bu da güzel birşeydir. hele şarhoş olup kusarsanız hepten rahatlarsınız. hele bir de açık havadaysanız böyle rüzgar bir güzel çarpar suratınıza, tadından yenmez* bu başlıkta kastedilen, kusma sonrası ağızda kalan acı tadı geçirmekse, onunda çözümü süt içmektir, o acılığı alır. *