• görseller

  • kuru et
  • kuru et
  • kuru et
 1. genellikle muhacir denilen balkan göçmenleri tarafından yapılan bir et türü.

  kuru et adı üstünde kurutulmuş et demektir. içinde herhangi bir ekstra katkı maddesi (baharat falan) yoktur. dana etinin dumanda kurutulmasıyla elde edilir.

  yapması hayli zahmetli olduğu için (bir danayı kesicen, ateş yakıcan. alandan dışarı duman sızmayacak oohooo zor iş) ancak balkan göçmeni vatandaşların yoğun olduğu yerlerdeki kasaplardan temin edilebilir.

  her türlü alkollü içki ile müthiş uyum sağlar. (isviçreli bilim adamları da bu sözüme destek vercektir sanırım) bol tuzludur. lezzetinin tarifi için uygun kelimeler icat olmadığından mütavellit sadece damakta bıraktığı tat ile anlaşılır.

  yemeden ölenlerin ardından 10 küçük emrah bakışı değerinde üzüntü gücü üretilir.


  edit: ahanda capsler.
  http://img411.imageshack.us/...
  http://img139.imageshack.us/...
  http://img86.imageshack.us/...
 2. bira ile beraber, messi ve ronaldinho ikilisinden daha etkili oldukları hakkında söylentiler vardır. is kokusu, yerken ayrı bir keyif verir insana. yemeyin de yanında yatın gibi bir espri söz konusu olamaz, allah taş yapar. yanında yatanda fındık kadar akıl yoktur. gördüğünüz yerde tüketmemeniz için hiçbir neden bulamıyorum.

  ayrıca:

  (bkz: bulgaristan göçmenleri)
 3. yapana göre farklılıklar gösterebilen bir yiyecek. mesela bir yediğimde pastırma gibiydi, bir başkasında salam gibi. hangisi doğrusu anlayamadım. ayrı ayrı güzel tadlardı.
 4. genellikle bulgar ya da arnavut göçmeni vatandaşlarımız tarafından yapılır. zaman zaman isli et olarakta geçen bu nimet bira ile öyle bir gider ki rakı ile balık ikilisi gibidir. yalnız bunu yerseniz haberiniz olsun, fazlasıyla sıçırtır adamı.
 5. votka ile de fena gitmediğini gördüğüm yiyecek.

  not: evde başka bir şey kalmamış alkol meze ikilisi olarak. istersen sevme yani.