merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

kurdistana rojava

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. ortadoğuya demokrasi dersi veren coğrafyadır bugünlerde.kadının bu kadar saygı gördüğü başka bir ortadoğu toplumu tanımıyorum ben.el kaideci çetecileri bozguna uğratmış,esad ile mesafeyi koymuş,öz yönetim kurumlarını onca imkansızlığa rağmen sorunsuz çalıştırmaktadır.bugün rojava devriminin 1. yıl dönümü,yok gözüme toz kaçmadı bas bayağı ağlıyorum.

not:serekaniye'den el nusracı çetecileri kovmaları da tırnak içi solcularına kapak olsun.bu tırnak içi solcular düne kadar ypg-el kaide ittifak yapıp esada karşı savaşıyorlar deyü ağlıyorlardı.ezilen ulus sorununu marksist öğreti ile değerlendirmezseniz daha çok böyle boşa düşersiniz ve solculuğunuz tırnak içine mahkum olur.bir dost
  2. bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın kafasındaki insanları barındıran yer. tamam reel politik falan ama çok göze batıyor, bunun sonucunda sağlıklı bir şey çıkmaz.
  3. bugünlerde devrimin 1.yıl dönümünü yaşayan batı kürdistan ,suriye halklarını bir meclis çatısı altında birleştiren özerkliği esad tarafından onaylanmış ve suriyenin an itibariyle en güvenilir bölgesi.bu kazanımlar ile bir kezdaha gördük ki faşist türkiyenin kürdlere
    bakışı hiç değişmemiş.