• videolar

 • görseller

  • kuran ı kerim i hz muhammed in yazmış olması
  • kuran ı kerim i hz muhammed in yazmış olması
  • kuran ı kerim i hz muhammed in yazmış olması
 1. el yazısından belliydi zaten. yoksa siz anlamadınız mı? yazık.

  edit: "başlık, yazarın üzerine kaldıysa; o giriyi kötüleme. onlar [başlık üzerine kalanlar] masumlardır. bunun bilinciyle yaşa."

  lüzum suresi, ikinci ayet.
 2. olmayacak şey değildir.aslında kuran'ı yazanlar halifelerdir ama herkes ana fikri anlıyor o yüzden o konuya girmeyeceğim . muhammed yazdı şeklinde iddia edildiği zaman karşı çıkanlar aslında ifade özgürlüğüne karşı çıkmaktadırlar . tanrı(allah) yoktur diyenler, museviler ,hristiyanlar ve diğer bilimum inanç sahipleri zaten kuran'ın allah'ın sözleri olduğuna inansalar iman ederlerdi...

  aynı şekilde isa'nın yada musa'nın incil'i ve tevrat'ı kendi kafalarından yazmış olma ihtimali de vardır. hatta isa diye birinin olmama ihtimali bile vardır çünkü tarihte adam gibi geçmiyor isa .

  muhammed nerden bilecek o kadar şeyi denildi. peki bilen araştıran biri gelip empoze etmiş olamaz mı? hatta daha realistik olarak söyleyeyim o kişi "oku" diyen kişi bile olabilir empoze eden , olamayacak şey de değil.
  bu durumda hala saygı mı duymak gerekir acaba?

  tekrar öze döneyim. ateist birisi o kitabın alllah tarafından yazıldığına inansa ateist olur mu lan? diğer dinler içinde aynı şekilde deli mi lan bu insanlar? neresi provakasyon bunun? provakasyon bir şeylerin aksini söylemek mi?

  değil tabi ki...
 3. bu tarz saçma cümlelere ancak gülünür hatta o bile değmez.şimdi hiç okumadan kendi kendine yorum yapan arkadaşlar bir açın,okuyun,düşünün.öyle aradan bir ayet seçeyim,opitipiti yapayım gibi değil adam gibi alın okuyun.daha sonra hayatınızda okuduğunuz en güzel,en akılda kalıcı,en en en..... kitapla karşılaştırınız lütfen.arada ki farkı anlamak zor olmayacak eminim.hangi insan bunu yazabilir ya dünyanın öncesini,sonrasını,ceza sistemini,ödüllendirilişi bir insanın varoluşunu ve bu gün kanun haline gelmiş bir çok bilimsel olayı vs vs.ayrı bir noktada bir kitap bir insanı ne kadar süre etkiler.eğer bu kitabı hz. muhammed yazdıysa.gene okuduğunuz ve sizi en çok etikleyen kitapla karşılaştırınız.ki bu gün birini herhangi bir şeye inandırmak,etkilenmesini sağlamak bile çok zorken o dönemde bu kadar sapkın insanı islam'a inandırmak insan eliyle yazılmış bir kitap mı sağlandı sizce.gerçketen çok komiksiniz ya.kur'an-ı kerim'i hz. muhammed'in yazmış olma ihtimali sadece neyin ne olduğunu bilen ama kabul etmesi zor gelen miniminnacık insanların ortaya attığı düşüncemsidir.
 4. islam peygamberinin aslında okuma yazma bildiği, tüccar olduğu için dünyanın çeşitli yerlerine gidip papazların, hahamların, budist rahiplerin notlarını derleyip topladığını, buradan kuranı yazdığını iddia eden insanlar vardır.

  bu, materyelistliklerine uydurdukları bir kılıftır.
  ülen islam saçmalıksa, kuran nedir? sorusuna cevap olsun diye uydurulmuştur. kendi açısından haklıdır da. allah yoksa muhammed kim? kuran ne? bu sorulara verilebilecek en mantıklı cevap bu teoridir.
 5. kuranda kendini dünyanın yaratılma amacı olduğunu yazan

  kölesinin karısından hoslanıp ayet yazıp onu zorla bosadıran sonrada kölesinin karısıyla evlenen

  savas ganimetlerinin 5 te birinin kendisine gelmesi gerektigini söyleyen bir kişinin yaptığı şeydir.
 6. müslümanlar önce peygambere inanmıştır. resul dememiştir ki ben peygamberim, inanmıyorsanız elimdeki kitaba bakın. çevresindekiler önce onun elçiliğine inanmış ki getirdiği kitaba ondan sonra inanabilsinler.

  zaten bu kışkırtıcı genç nesil bir taraftan; öbür yandan da peygambersiz islam saçmalığını yaymaya çalışan sahte mezhepler...

  ama siz olmasanız bizim hâlimiz nic'olurdu mahşer gününde. en azından sizden böylece üstün bir yanımız var.