1. made in china formatındaki çakma ipodun kulaklıklarının girişi, standart kulaklıklarla birebir değildir. üretimi yapanları bir de utanmada üzerlerine apple yazdıkları tenekeden kulaklığın bir tarafı çantanın içindeki sarsıntıya dayanamayarak işlevsiz hale gelir. gidip paraya kıyılarak aletin kendisinden pahalı bir kulaklık edinilir ve eve gelindiğinde kulaklığın mp3 playera uymadığı farkedilir*. uzun süre tek taaflı kulaklıkla idare edilir, bir gece yarısı terliğin altından gelen çıtırrtt sesi ile kulaklığın bir tarafı ezilir, ezilen taraf tabi ki çalışan kulaklıktır. (bkz: allah rahmet eylesin)
  2. stereo şakılarda* insanı deli eden olaydır. ray charlesın sesi nerde lan diye bağırası gelir insanın. tabi sonra nekadar bağırsakta kulaklıın anlamayacağı farkedilir. kulaklığın içi açılıp biraz oynanır. elektrik elektronikten çakılmadığı akla gelinir sonrada tıpış tıpış yeni kulaklık almaya gidilir.
  3. bazen kulaklığın kablosunun orasıyla burasıyla oynayarak düzelebilen hadise. ama tabii ki kalıcı değildir. en ufak harekette ses yine gider. başka çare yoktur gidilir, daha iyi ses çıksın diye en marka kulaklığa kazıklanılır.
  4. kulakllığın başına gelebilecek en kötü şey. tamamen bozulsa iyi ama böyle olunca "bir süre idare edebilirim" mantığıyla hareket edebiliyor insan. tabi bir süre sonra bu, tek kulağınızın daha az duymasına neden olabiliyor.
  5. geceleri kullanılmak için birebirdir. sola dönüp yatınca sağ kulağa, sağa dönüp yatınca sol kulağa takılır. kulaklık üstündeki "l" ve "r" nin geceleri önemi olmasın artık.
  6. şerefini siktiğimin olayıdır. daha da gıcık olanı, kulaklığın ses gelmeyen kısmının temassızlığının periyodik olması ve ara sıra ses çıkması sonucunda "hah düzeldi lan galiba" diye ümitlendiğiniz anda tekrar sesin gitmesidir.
  7. kulakların başına gelen en kötü durumdur. tek kulaklıktan ses duyabilmek için sonuna kadar açarsınız, ama gene de duyduklarınız boğuk seslerden ibaret kalır. bir de üstüne kulağınız uğuldar. hiç tadı tuzu yoktur, zevksizdir, keyifsizdir. vazgeçersiniz. dayanamaz, gider yeni bir kulaklık alırsınız, garanti süresi dolmadan bozulan kulaklığınızı 2 haftada tamir edebileceklerini söyleyenlere küfredersiniz. nitekim haklısınız. o iki hafta müziksiz nasıl geçecektir, bünye dayanır mı ki? imkanı yoktur bilrsiniz. hıncınızı yeni kulaklıktan çıkarırsınız. sözünüz bir ona geçer zahir.