1. içkili durumlarda da çeşitli kulak kızarmaları görülür. ağzın gülümsemekten kulaklara yaptığı baskı ne derece etkili bilemem
 2. tabiiki batıl bir açıklaması olan hadisedir;
  sol kulağınız kızarıyorsa birisi hakkınızda kötü konuşuyordur,
  sağ kulağınız kızarıyorsa birisi hakkınızda iyi konuşuyordur.

  her ikisi de kızarıyorsa bi doktora gitseniz iyi olur.
 3. artık sıkıntıdanmıdır sinir bozukluğundanmıdır bilinmez fakat insanı çileden çıkartan bir o kadar da kulağı kopartıp atma isteği uyandıran olay.tek taraflı olmasıda çift taraflı olmasıda aynı düzeyde sinir yıpratır.soğuk su dökmek kulağını buzluğa sokmak klima önünde asker olmak gibi eylemlere aldırmadan kendi istediği vakitte geçen uyuz durumdur.
 4. sevdiği kişiyi görünce de kulağı kızaran tipler vardır. hormonal bir tepkidir. ama karşısındakinin hormon seviyesi rutin biyolojik level larda kalınca iyi olmaz.
 5. nedeni kişiye göre değişebilen insani bir özellik. kimi zaman can sıkıntısı kimi zaman aşırı sıcak buna yol açabilir.
 6. genelde beyaz tenli insanlarda gerginlik anlarında oluşan durum. misal bizim proje toplantılarında tikat ediyorum patron röaarrrğğğh diye gürlemeye başladığında biz eskiler pişkin pişkin sırıtırken takım elbiseli beyaz tenli genç arkadaşlarımız geriliyor geriliyor boynu içine kaçıyor kendini kasıyor vee kulaklar kızarmaya başlıyor. raad ol genç arkadaşım bir iki seneye bu da geçecek.