merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

kulağa su kaçması

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. geceleyin rahatlamak için yapılan güzel bir duş sırasında kulağa kaçan ve önemsenmeyen bir miktar suyun, duş sonrası 'dur şu suya müdahale ediyim' mantığı ile kulağa sokulan kıvrılmış bir kağıt mendil yada peçetenin zorlarsak tuvalet kağıdının, suyu kulak zarı ile buluşturması ve ordaki sevimsiz fakat dünyanın en güzel kızında bile olmak zorunda olan kulak pisliği denen mukus tabakasının da katkıları ile işitme duyunuzda azalmaya sebeb olan nadide bi olay.
    işin inada bindiği durumlarda ise kulağınıza sokmadığınız şey kalmaz fakat nafile bir çaba neticesinde sadace kulağınıza zarar verirsiniz. öbür gün kulağınız işkence şeklinde ağrır ve hiç bişi yapamaz hale gelirsiniz. abartırsanız kulak zarınızı deler kulağınızın namusu ile oynarsınız ve oda hayata küser.

(bkz: koku alma duyusunun gelişmesi)
    (bkz: manasız şekilde ortalık yerde zıplama)
  2. mahalle tıbbına göre kulağı yere doğru eğip kulağın dibinde iki küçük taşı birbirine vurursanız kulağa kaçan su çıkar. deneme fırsatım olmadı, aslı var mı bilmiyorum.
  3. kulağa su kaçması durumunda yassı bir taşın bulun ve ısıtın.güneşte ısıtabilir ya da kalorifer peteğinin üzerine koyabilirsiniz.taş avuç içinizi dolduracak kadar büyük olmalı.kafanızı su kaçan kulak tarafına eğin ve ısıtılan bu taşı kulağınıza 2-3 cm mesafede tutun.küçük bir taşla da büyük olan taşın altına "tık,tık" şeklinde bir kaç kez vurun.sonunda kulağınızdaki su "cossss" sesi eşliğinde çıkacaktır.herhangi bir yan etkisi yoktur,acı vermez.denenmiştir.
  4. hangi kulağa kaçtıysa onun üzerine yatılır ve bir süre bekledikten sonra su çıkar.
  5. kaçan kulak tarafı yere doğru eğildikten sonra tek ayak üzerinde zıplanırsa yüzde 99 geçer... pıt diye sıcak bi su akıntısı hissedersiniz. yüzme kursunda defalarca denedim her seferinde işe yaradı.
  6. zıplama ile yüzde 99 geçen hadise.

edit: hala kulağımdaki suyu çıkaramadığımdan dolayı, kulak tıkacı alma isteği doğdu içimde.
  1. 1