• isle of dreams
  itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
 • +2 görseller

  • kuddusi okkır
  • kuddusi okkır
  • kuddusi okkır
  • kuddusi okkır
  • kuddusi okkır
  • kuddusi okkır
 1. iddianamesi bile olmayan bir soruşturmada tutuklanıp 11 aydır cezaevinde tutulan ve ölüm döşeğinde serbest bırakılan işadamıdır. başka da söylenecek, yazılacak bir şey bulunamamaktadır.
 2. ergenekon denen "iddiasız" bir soruşturmanın ilk kurbanıdır belki de. daha kimlerin hayatını bir hiç uğruna mahvedecekler? kocaman bir soru işareti.
  eğer okkır ölecekse bu tamamen bu safsatayı yaratanların suçudur. hele de o hazırladık dedikleri ama henüz görülmemiş 2000-2500 sayfalık iddianame fos çıkarsa, işte siz o zaman görün olacakları. masum bir insan hastalığı bilindiği halde nasıl olur da bu hale getirilir, nerde insan hakları, nerde insanların temel hakkı?
  okkır'ı içeri alarak yalnızca sağlığını değil itibarını da bozmadılar mı? eşi aylardır ne yer, ne içer sormadılar bile.
  ellerinde ölmesin, suçlu konuma düşmesinler diye salmak, öyle mi? ne adalet ama...

  masumluk kanıtlanıncaya kadar herkes suçludur öyle mi ağam, öyle midir?
 3. hakkında 2 yıl 4 ay hapis cezası kararı alınan necmettin erbakan'ın rahatsızlığı nedeniyle cezasını evinde çekip sürenin dolmasının ardından oy toplamak için meydanlara inebildiği bir dünyada; gözaltına alındığından beri suçu kanıtlanamadığı için içeriden ölüsü çıkan insan. kim, nasıl hesap verecek ruz-i mahşerde?
 4. öncelikle şunu belirteyim. kendisi salıverilmiş değil, sağlık sorunları nedeniyle hastaneye sevkedilmiştir.

  umarım açılacak (açılabilecek mi ! ?) dava sonuçlanıncaya kadar yaşama tutunmayı başarabilir. bunu başaramazsa, dava o'nun için düşürülmüş olacak.

  dava fos çıkarsa, evrensel insan haklarının temelini oluşturan yaşama hakkını elinden alanlar için sonuç ne olacak? dava sonuçlanıp ceza alacaksa, yasalarda bile var olmayan ölüm cezasıyla cezalandırılmış olması hangi adaletin tecellisi olacaktır?

  uzun tahta bacaklı palyaçolar gibi stratosferden nefes alan servis peçetesi kıvamındaki kimi gazeteler bundan böyle insan haklarından falan bahsetmesinler hiç. palyaçolardan bile daha komik durumdadırlar şimdi.
 5. yurt dışına çıkma yasağı konulabilir, evinde ifadesi alınabilirdi. tepelerde büyük kavga var, memleketin geleceği söz konusu. bu da rejim zaiyatı olsa gerek. ne önemi var değil mi bir insanın? can taşıyor olmanın?..

  kim takar ki?

  (allah rahmet eylesin, ailesine de sabır versin.)
 6. bir hiç uğruna yaşam hakkı elinden alınmış insandır. gözaltına alınmasını falan eleştirmek yanlış olur. ama bir insanı hasta iken serbest bırakmayıp delilleri karartabilir diyerek ölüm döşeğinde kaderine terketmek.. işte size sosyal hukuk devleti. allah rahmet eylesin...
 7. sapasağlam bir adamı hiç uğruna öldürenleri nefretle kınıyorum...

  çok komik değil mi? kınamaktan, küfretmekten, söylenip durmaktan başka bir halt edemiyorum. yazık bize...
 8. ergenekonun akparti uydurması bir şey olduğunu savunanların eline geçen bir malzeme... bu malzeme iyi kullanılacaktır her fırsatta "ergenekon mu, bak sapasağlam kuddisi öldü bu saçmalık yüzünden." diye konuşulacaktır...
 9. kayıp trilyon davası olarak bilinen davada ortada şüphe götürmez bir suç varken bile, necmettin erbakan' ın cezası hapishaneye atılmak yerine, sağlık sorunları gerekçe gösterilerek, 11 ay ev hapsi cezası olmuştu. bu adamı ise, suçu hakkında bir iddianame bile yokken ve sağlıklıyken aldılar. bir yıl geçti, iddianame hale ortalıkta yoktu. adam içerde kanser oldu, bilincini yitirip kurtulma ümidi sıfıra inince tahliye kararı çıkardılar. nitekim bir kaç gün sonra da vefat etti zaten.

  adalet bu mu şimdi? biri altınoluk' taki yazlığında 11 ay taşak kebabı yaparak ceza çekiyor, diğeri bir iddianame önüne konulmadan, yani suçunu bile öğrenemeden hapiste hastalanarak tabiri caizse sürünerek can veriyor. eğer gerçekten adalet buysa yemişim böyle adaleti.