• videolar

1. bazı ayların 6sı gecesi 12yi geçince (ki 7si olur) yurt danışmalarından izinip alınıp, bankaya gidilip çekilen para.
    bir de geri ödemesini düşünmemek gerekiyor aksi halde tadı kalmıyor.
  2. çok salakça bir geri ödemem planı olan burs. şöyle ki; bana gönderdikleri ödeme planında, ödememem gereken miktarın hepsini, 15 ay önce, tek seferde ödersem 2.579 ytl, yok eğer ödemezsem, 15 ay sonra başlayacak taksitli ödemeler ile 10 taksit ile ödersem 2.847 ytl ödeyeceğim bildirilmiştir. ben 15 ay önce 300 ytl için niye erken ödeme yapayım hala anlayamadım, sanırım kimse de erken ödemez böyle bir planı görünce. belki de bana kıl olmuşlardır bilemiyorum.

ayrıca: (bkz: sözlük bana kredi aç lan allahsız)
  3. ögrenim kredisi;evet; gercekten bize yaptıgı katkıyla istikbalimizi kurtaran,gelecegimizi şekillendiren,bizi biz eden,kendisi olmasaydı ne yapacagımızı bilemedigimiz ab ı hayat...bende yedim..dişimin kovugu dolmadı..aslında ögrenim kredisini geri ödememenin yolları diye bi entry acarak beyin fırtınası yapabiliriz...daha geri ödemem başlamadı ama eninde sonunda ''akşam yedigin hurmalar,sabah götünü tırmalar...
  4. yapılan en son zamlarla 150ytl'ye çıkarılan burstur. her yıl ocak ayında bu bursa zam yapılır. öğrenciler için güzel bir bilgi daha verelim, öğrenim kredisinin en güzel tarafı her ne olursa olsun (pazar günü bile olsa) paranızın ayın 7sinde kesinlikle yatacak olmasıdır. öğrenim kredileri her ayın 6sında saat 20:00'dan itibaren yatırılmaya başlıyor.
    parasızlığın insana öğrettikleri işte.
  5. her ayın 6 sında saat 22:30dan sonra eskişehirdeki ziraat bankasının önünde kuyuruk oluşmasını sağlayan geri ödemeli burstur.para normalde ayın 7sinde yatar ama 6 sı gecesi 23 den sonrada yatabilmektedir,bu bağlamda biz gençler bankanın önünde 6 sı gecesi kuyruk oluşturmaktayız,paranın yatmasıyla birlikte ortalık bayram yerine dönmektedir..
  6. aslen burs değil kredi olup üniversite yıllarında alkole yatırılan, okul bittikten 2 sene sonra da bumerang misali dönüp gerisin geri katmerli biçimde giren finansal katkı.