1. şeker mi şeker kızlardır kova kızları. istikrarı severler. çok yapıcıdırlar. sahiplenirler sevdikleri insanı ama gelin görün ki yay erkeği sahiplenmeyi sevmez, özgür olmayı ister. yay burcu erkeği çok fazla kız arkadaşa sahiptir. oysa kova kadını yay erkeğinin kız arkadaşlarını kaldıramaz. belli etmezler kıskançlıklarını. zaten onların sonunu da bu yaratır. yay net cevapları sever. net bi ilişkiyi ister. kova bu konuda çok içine kapanık olacağından epey bir tartışma onları bekliyo demektir. kova kızı sorunları fazla konuşmayı sevmez, öyle inciğine cıncığına kadar muhabbeti sevmez yay ise ateş grubu bütün insanlarda olan irdeleme gafletiyle karşı karşıya kalır ve bu yüzden kova kadını hep yay erkeğinin lafını boğazına tıkar. ama bu çok uzun sürmez yay erkeği bir müddet sonra ciddi anlamda isyan eder. yay erkeğinin en güzel huyu sevgiye değer vermesidir. en salak adamla bile muhabbet yapabilmesi de bundandır. onu sevdiğiniz sürece ona da kendinizi sevdirebilirsiniz demektir, başlangıçta sizi sevmese bile.

kova kadını da yay erkeği de yaşam tarzı olarak aynı tip hayatları tercih ederler. çok hareketli olmayan ama çok da monoton olmayan. yay erkeği keşfetmeyi sever, yeni yerler görsün, yeni insanlar tanısın, yeni kızlar...kova kadını keşfetmeyi sevmez genelde aynı mekanlarda dolaşmayı tercih eder. ama yine de çok zorlanmaz bu konuda yay erkeğine uyarken çünkü çok kalenderdir kova kadını. yay erkeği lafının dinlenmesini ister, kova kadını laf dinler. yay erkeği çok kıskançtır, kova kadını kıskançlığa bi yere kadar müsade eder. sonra ipler kopar. genel olarak uyumludur yay erkeği ve kova kadını ama yay erkeğinin kova kadını kadar sakin bir kadınla geçinebilmesi için biraz sivri yerlerini törpülemesi gerekir sadece.bazı değişilmez tabularını yıkması gerekir.kova kadının da duygularını belli etmesi gerekir. hislerini açıklayabilmesi gerekir bu erkekle geçinebilmek için.onun dışında muhteşem ikili olarak karşınıza çıkar bu insanlar.
  2. benim burcum x, sevgilimin burcu y, ben böyleyim, o şöyle, biz süperiz.
    bu sizin gördüğünüz.
    burada söylenilmek istenen asıl şey ise biz sevişiyoruz daha fazlası değil.

ha, bir de şeyler var, bir burç kötülenirken diğeri göklere çıkarılır mesela.
    oradan çıkarılması gereken ise ben çok yüce bir insanım, o beni haketmiyor, en yakın arkadaşımla bastım kendisini.