1. kendilerini zeki sanan,her ortamda lider olmak isteyen,ağzı fazlasıyla laf yapan bunlara rağmen cinsel çekiciliği olan dişican türü
  2. kendi zekalarını ve yeteneklerini herkesden üstün görerek yaptıkları aptallıkların farkına varmazlar.iyi anlaşıyorken bir anda sebepsiz yere zıt davranmaya başlayabilirler.
    edit: 4 sene içinde alınganlık artışı da olmuş bünyelerde.eski şampiyonlarımdan olmuş. diğer bir örnek için (bkz: başak burcu kadını)
  3. kendi yaptığı aptallığın da zekiliklerin de farkında oldukları gibi başkalarınınkinin de farkında olan, bu yüzden de gerektiğinde ukala olma hakkını kullanan insan grubunun dişi olan kısmı..
  4. erkek kova burcuyla yanyana gelmesi çoğu zaman tehlikeli bazende muhteşem olabilecek kişi.yinede kovayı yola getirecek yaydır.*
  5. konuşkan, sosyal, bildiğinden şaşmayan buna rağmen gaza getirmeyi bilirsen çok çabuk gaza gelen, özgürlüğüne düşkün, inatçı, kıskançlığı ve tribi pek olmayan, bir de genelde gözleri güzel olan hatunlar.
  6. zeki,sevdiği sürece sadık,özgürlüğüne düşkün,karşı cinste zekaya nem veren,maddiyata önem vermeyen,yardımsever,eğlenceli,insanlara mesafeli davranmayı daha uygun gören,mükemmeliyetçi ve gerçekten de mükemmel kadınlardır.
    (bkz: kova burcu milliyetçiliği)