• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  1. dinlendiğinde müziğin sertliği yada şarkı sözünün konusu nedeniyle insana korku veren şarkılardır.

amorphis şarkılarının içine dahil edilebileceği şarkılardır. (zamanında amorphis de dinlemedik değil ama insanların genelinin korkması doğal olan şarkılara sahiplerdir.)
  2. "zevkler ve renkler tartışılmaz" deyimiyle yola çıkılarak, kimine korkunç gelenin kimine iyi gelebilecek olması itibariyle göreceli olan bir duruma sahip şarkılardır.

ama yine de petek dinçöz ün foolish casanova şarkısının, tüm zamanların en korkunç şarkısı seçilmesi hususunda karşı gelebilecek birinin olabileceğini sanmıyorum.
  3. sağır oda adlı dizide rehin alınan hatun bir sandalyeye bağlanır ve bir kasetçalar açılarak "sabaha kadar bunu dinlede gör" şeklinde sözler sarf edilir. çalan şarkı ajdar'ın çikita muz adlı şarkısıdır ve psikolojiyi olumsuz yönde etkilemesi (!) açısından işkence malzemesi olarak kullanılmaktadır. buna göre en korkunç şarkılardandır çikita muz.
  4. melisa boyner - süperdi

hikayesi: tanrım uzun zamandır radyo dinlemiyordum. keşke o günde dinlememeye devam etseydim. neyse 2007 yılının kasım aynında bir sabah kahvaltısı sonrasında frekanslar arası git gel yaşarken işte ilk o zaman duymuştum bu şarkıyı ve iliklerime kadar tırsmıştım. çünü bunu söyleyen insan olamazdı. söyleyenin kim olduğunu öğrendiğimde google'da yapmak istediğim küçük araştırma fikrimde hüsranla sonuçlanmıştı. tek bir fotoğraftan başka hiç bir bilgi yoktu. daha da bakmadım şuan da ne var ne yok bilmemekteyim. korkuyorum anne...
  5. pazara gidelim, bir inek alalım diye başlayan şarkıdır. sürekli bir hayvan kesmeden, kesilen hayvanı yemekten bahseder. kurban bayramında vahşet görüntülerinin çıkmasına neden olan da bu şarkıdır.
  6. kon'dur. sözlerini de yazayım dayanabildiğim kadarıyla:

kon!....
    kon kon!
    kon bu aşka kon!
    seni sevdim en son
    sınava soksan beni on alırdım on on!
    on alırdım on on on on on on on !

non non non non non non non non non non!

devam edemeyeceğim!
  7. attığın zar yek mi yani
    yazdığına denk mi yani
    yaptığın iş bu mu yani
    nakit değil de çek mi yani

yok mu yani yok yok mu yani
    senden başka yok yok mu yani
    kafana taktığın kep mi yani
    yaptığın pop rap mi yani

yok mu yani yok yok mu yani
    senden başka yok yok mu yani
    yoksa bu uşak tek mi yani