1. itüdeki bıyıklı kızlar başlığının günlerce gündemde kalmasına,itülüler arasında ve hatta itüden olmayanlar arasında bile dalgalar halinde yayılıp efsaneye dönüşmesine ve bu yüzden de kendilerini hakarete uğramış,zan altında bırakılmış hisseden bir itülü kız kitlesinin oluşumuna sebebiyet veren itülü baylarca yoğun tepki verilmesi beklenirken,yer yer takdir edildiği bile görülünce insanı hayrete düşüren bir konu olmasının yanı sıra,kimi tıp çevrelerince,sinir uçlarının ve lenf bezlerinin kol altında olması sebebiyle medikal açıdan doğru bulunan bir husustur.azınlıkta olan bu görüşe göre,kolaltı kıllarının varoluş amacı lenf düğümlerini ve sinir uçlarını dış etkilerden korumakken,insonoğlu tüyleri alarak vücudun doğal yapısına zarar vermektedir.buna rağmen,estetik kaygıların ağır basması kadınların birçoğunu kolaltı tüylerinden arındırmaktadır.
  2. queer feminizm akımına kendini kaptırmış * kadınlar da böyledir.
    görüntünün rezalet olduğunda hemfikiriz sanırım
  3. pek titiz olmayan kadınlardır.

    temizlik sırasında süpürülen kıllar, genellikle halı altına veya koltuk altına süpürülür. salonda iğrenç bir görüntü oluşturur.
  4. bazı ilkel kabilelerde ve bazı ortadoğu toplumlarında kadınlar evlenene kadar koltukaltı kıllarını kesmez. başlıkta söz edilen kadınlar bu toplumlara ait olabilir.