1. ortasında boşluk veya kanal bulunan bir organda aniden oluşan kasılmanın neden olduğu şiddetli ağrı..
  2. habire yahşi lisesinin güzide grubu. elveda isimli iki versiyonu bulunan şarkılarını dinledim şu ana kadar. sözler geliştirilebilir. müzik de geliştirilebilir fekat şu an gayet güzel ilerlemektedirler kanımca. bu sene kasdavda yarı finale yükselmişlerdir jürinin kararıyla. fakat internette yapılan oylamada otuzikibin küsüratlı oyla halkın gözüne girip, sevgilerini kazandıklarını ve gönüllerde birinci olduklarını kanıtlamışlardır. seviyoruz efendim sizi.
  3. yeni doğan bebeğin, anne karnındaki alışkanlıklarını bırakamayarak dış dünyaya adapte olamaması ile ortaya çıkan hastalığın adıdır. sebepsiz ağlamalar, sürekli hareket etmeler, gürültülü ortamlarda mışıl mışıl uyumalar, aşırı gaz birikimi bu hastalığın belirtileri arasındadır. bu bebekler anne karnında alıştıkları hareket ve seslerin benzerlerinin birleştiği ortamlarda huzuru bulmaktadır. bebeğin sırtını göğsünüzün altındaki bölgeye verip bir elinizi karnına koyarsanız ve bu şekilde yaylanarak volta atarsanız, en önemlisi çamaşır makinesi veya elektrikli süpürge çalıştırırsanız, huzurun doruk noktasına ulaşacaktır.

    ayrıca sanatçı orhan osman'ın * kendi çocuklarından edindiği tecrübelerden yola çıkarak hazırladığı albümün adıdır. bu albümde beyaz ses kullanılarak hazırlanmış 7 eser bulunmaktadır. kolik hastalığı olan bebeklere, ağlamasını bastıracak ses yüksekliğinde dinletildiğinde ilaç olmaktadır.