• videolar

• +10 görseller

• kocaeli
    • kocaeli
    • kocaeli
    • kocaeli
    • kocaeli
    • kocaeli
  1. yaklaşık olarak istanbul ve sakarya illeri arasında bulunan tamamı anadolu yakasında yer alan güzellikler diyarı. 1999 depremi ile sarsılıp birçok kayıp verdikten sonra hayata 4 elle sarılan halkıyla birlikte herşey dahada güzel oldu.
  2. belli bir süre yaşadığınızda havasının güzelliği ile üst solunum yollarınızda güzel hastalıklar yaratan şehir. (belli bir süre?; bünyeye göre değişir.)
  3. merkezi izmit olan şehir. bu yüzden de çoğu kişi tarafından izmit olarak bilinir. özelikle merkezde oturanlar kocaeliliyim demez de izmitliyim derler.
  4. istanbulda yaşamaya başladıktan sonra bana iyice küçük gelen, her ne kadar çoğu zaman kaçasım gelsede asla kopamayacağım, aslında kopmakta istemediğim güzel memleketim. bide şöle bişi var (bkz: kocaeli anadolu lisesi)
  5. bir zamanlar şehrin ortasından geçen tren ile bambaşka bir havası olan öğrenci kenti. piknik büfe'de yenilen hamburgerin, sütlü nuriye'sinin tadını hiçbir yerde bulamazsınız. ancak tren yolunun sahil tarafına kaydırılması ve ondan arta kalanın bir yürüyüş pistine çevrilmesi ile bütün güzelliği yitip gitmiştir.

ama nedense garip bir büyüsü vardır bu şehrin, sever insan burayı.
  6. 1999 yılında bütün hayatımın değişmesine sebeb olan nufus cuzdanımda memleketim olarak kalan şehir.