• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  1. attila ilhan'ın can alıcı bir şiiri.

kimi sevsem sensin / hayret
    sevgi hepsini nasıl değiştiriyor
    gözleri maviyken yaprak yeşili
    senin sesinle konuşuyor elbet
    yarım bakışları o kadar tehlikeli
    senin sigaranı senin gibi içiyor
    senden nedense vazgeçilemiyor

her şeyi terk ettim / ne aşk ne şehvet
    sarışın başladığım esmer bitiyor
    anlaşılmaz yüzü koyu gölgeli
    dudakları keskin kırmızı jilet
    bir belaya çattık / nasıl bitirmeli
    gitar kımıldadı mı zaman deliniyor
    kapıların kapalı girilemiyor

kimi sevsem sensin / senden ibaret
    hepsini senin adınla çağırıyorum
    arkamdan şımarık gülüşüyorlar
    getirdikleri yağmur / sende unuttuğum
    hani o sımsıcak iri çekirdekli
    senin gibi vahşi öpüşüyorlar
    in misin cin misin anlamıyorum
  2. kimi sevseniz odur, o olacaktır.herkeste ondan bir parça vardır.ama kimse bütünüyle o olamaz.o beyninizde yarattığınız ve ancak hayalleriyle odanızı aydınlatacak bir düştür sadece.bir gün gelir anlarsınızki bütün kapıları kapalıdır ve siz gerçeği kabul edene kadar asla açılmayacaktır.
  3. psikolojide aktarım denen olgu, önceki ilişkilerimizi sonradan yaşadıklarımızda farkında olmadan yeniden yaşama, misal babayla problemler yaşayıp sonradan okulda vs. de otoriteye düşman olma, anneyle, kız arkadaşla olan problemleri yada güzellikleri sonraki kadınlara taşıma gibi. bir çeşit geçmişin hayaletlerinin insanın peşini bırakmaması, bu açıdan aileyle erken dönemde yaşanan ilişkiler, oluşturulan roller bireyin sonraki hayatında da bir şekilde tekrarlanma eğiliminde, sürekli aynı senaryonun farklı oyuncularla oynanması gibi.
  4. ve ben aslında senle başladım sevmeye, gittiğindeyse sana dair her şey gibi sevgimi de aldın yanına. bende kalan ben gibi yetmedi bıraktığın kırıntılar sevmek için senden sonra kimseye...
  5. sevilen kişinin 'o' olmadığı anlaşıldığında terketmeye sürükleyebilecek, sapkın aşıklık durmunun altında kalmış zatın söyleyebileceği kırık dökük cümlecik.