1. dün kick box'a başladım. bugun her tarafım ağrıyor. ama stres attım, mutlu oldum o ayrı. hocanın karşımdaki çocuğa daha sert vurayım diye "şimdi düşün bu seni çok kızdıran o erkek, hadi şimdi onu düşün daha hızlı vur" demesiyle kendimi aşıp saldırmam neticesinde çocuğun, birine çok kızgınsın herhalde diye yorumlarına mazhar olmam da cabası.

kızgın mıyım? evet hem de çok kızgınım.*
  2. kafalarda hakkında inanılmaz yanlış düşünceler olan bir spordur.

düşünce 1: kick boks yapanlar piskopattır, şiddetten zevk alır. birbirinin ağzını yüzünü dağıtmak ister.

yanlış. kick boks yapanların çoğu senin benim gibi insanlardır. hatta şiddetle ilgili duygularını salonda bıraktıkları için sıradan insanlardan çok daha mülayim olanları vardır. tabi arada manyaklarda çıkar ama kesinlikle normal insan ortalamasının çok üstünde değil.

düşünce 2: kick boks yapan adam dışarıda herkesi dövebilir. o adamdan kaçacan.

yanlııış. kick boks bir spordur. nasıl futbol oynayan adam herkesi dövemezse kick boks yapan adamda herkesi dövemez. tamam örnekte abartı olabilir ama kick boksçular ringde kendileri gibi eldiven giyen, gardını alan insanlara karşı dövüşmek üzere eğitilirler. kendilerine kuralsız girişen birine karşı afallamaları çok muhtemeldir çünkü en serti olan k1 de bile dize tabanla vuramazsın ve kickboksçular gardını bu olasılığı düşünmeden alır. ayrıca kick boks nispeten sabit yapılan ve yavaş bir spordur ve kick boksçuların dışarıda wing tsun, jui jitsu gibi savunma sanatları yapanlara karşı şansı sıfıra yakındır.

düşünce 3: kick boks yapan 45 kiloluk kız böbreklere atacağı tekme ile nefesini kesebilir.

sakın sokakta denemeyiniz, sonuçlarından sorumlu değiliz. birincisi bel hizasına yandan yani böbreklere atılan alçak tekmeler rakibi nakavt için değil dikkat dağıtıp hırpalamak içindir, sokakta adam üstüne koşarken tek hamlede bitirmeyen hiçbir işe yaramaz. sokakta daha çok karate ve tekvando nun tabanla vurulan tekmeleri kullanılabilinir, onlar da kick boks da çok nadir atılır. sokak için yapılıyorsa mma teknikleri her zaman daha iyidir.

düşünce 4: kick boks a gideyim spor olsun, biraz da kas yaparız yaz da yaklaştı.

yapma arkadaşım, lütfen. kick boks çalışmasında omuzların dışında hiçbir yerin adam gibi çalışmaz çünkü yumruğun gücü kasla birebir ilgili değildir. kickboksçular ayrıca hayvanlar gibi kondüsyon antrenmanları yapar ki işi gücü kick boks dışında bir şey olan adamın kaldıramayacağı bir tempodur. hatta kick boksta pazularının düzleşmesi gerekir ki kas yapma kavramının çoğunluk için olmazsa olmazı sende olmayacak demek bu. güzel vücut için son yapılacak şey kick boks. tabi profesyonel olmayı planlamıyorsan.

kısaca kick boks güzel bir spor olması hariç çok az şeydir. yapmaya niyetlenenlerin bunu bilmesi, yapanlara da bu gözle bakılması birçok yanlış anlamayı ortadan kaldırır.
  3. gard düştüğünde karşı tarafın enerji barajlarının kapağını açacağı ve dünyadan bir anda kopulacağı, nirvanaya ulaştıran spor. bol bol kan , şişlik, morarık ve ter. en güzel arınma yöntemi.

bu sporla uyarlanabilecek bir ata sözü için :

(bkz: sikenin sikeni vardır)
  4. güngörende bir salonda yapıyorsanız.

bayrağa selam !!

--rey!

hocaya selam!!

--kick box

sözleri sizin için antrenmanın başlaması demektir.
  5. kısa vadeli katılımcılar için "kick" kısmı gereksiz gibi duran dövmeli spor. esnek olacaksın ve çok pratik yapacaksın ki bi işe yarasın. yoksa her an bacağının havada yakalanma ihtimali var. ayrıca dengen bozulur, düşebilirsin. ya da hiç etki etmez, karşındakine kötü adam kahkası şansı verirsin, moralin bozulur. şöyle üç beş ay bi kursa gideyim diyorsan boks daha mantıklı gibi.

bu başlığa yazdım ki bir referansım olsun, arkamı sağlama alayım. yoksa toplamda iki ay gittim, arkadaşımdan da dayak yedim. bazı arkadaşlarınızın oscar de la hoya'ya dönüşme ihtimalini küçümsemeyin.
  6. bir derste kum torbasına 600 yumruk atarak kollarımı hissetmememi sağlayan sporumsu.
    hoca bir de kendinizi savunmayı öğreticem dedi koptum, ayol ben kim tekme atmak kim?
    eğlenceli yine de, sınıfın %66 sının kadın olması da ayrı bir olay tabi.