• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  1. sevgili ben..
    yaşlandın be kızım..yaş yolu yarıladı sen hala bi sikim olamadın afedersin!!hala 10 yıl önceki mal haller!!silkin ve kendine gel lütfen!!
    kilo mu aldın sen??ah canım ben!gözlerinin altı mosmor olmuş nöbetlerden..kpss mi öss mi derken hala aynı yerde kaldın de mi angut!!sana dedim ben..gir sınava,öğretmen ol yaz kış tatil yap dedim..nooldu??kaldın öyle işte mal gibi..oh olsun sana..
    hani araba aliodun sen??daha ehliyet bile alamamışsındır ki sen..beceriksiz..
    istanbul'a gitmek de yalan oldu anlaşılan..oyuncu olacaktın hani??dedim ya bi sikim olmaz senden afedersin..
    hani eve çıkaacaktın sen??renkli minderler alacaktın??hala anacığının dantelli örtüleri serili odanda!!bak komşu kızı pelin'e!!kurtardı kendini!!bi de mal dersin kıza!!sen kendine bak önce malak!!
    kız kurusu seni!!almadı dee mi seni nikahına??bu yaştan sonra da almaz zaten!!saf!!bi punduna getiremedin oğlanı!!
    ulan koskoca 10 yıl geçti sen hala bir arpa boyu yol almadın dee mi!!gudubet!!
    ağlama lan!!ohh!!hemen sığın göz yaşlarının altına!!kandıramazsın kendini şekerim!!yemezler!!
  2. arım, balım , peteğim ;

okul şart değil, cehalet gider eşeklik baki kalır , üniversiteyi bitiremesende olur, aman canıım para kazananların hepsi dört yılllık mezun muymuş , bir yol bulursun, çakalsın, kaçın kurasısın sen , diyordun ya hani. .
    sevgilinin yanına gidip eve çıkacaktınız beraber, bar açacaktınız falan hani ?
    o sana dar gelen şehri terk edecektin tez zamanda, çok bi yaşamışlığın var gibi kitap yazacaktın hani ,
    yahu en olmadı intihar edecektin çok sıkılırsan . . noooooldu muhallebi kızı, olmadı demii keh keh. .
    bak kıçını kırıp oturmuşun evinde, girmişin iki sokak ilerideki alışveriş marketine kasiyersin peeh.
    hayat böyle bişey kızım, apışıp kalırsın haa, bakma bana öyle !

abarttım lan tamam, o kadar da değil yani , ben gidip ders çalışayım iyisi mi.
  3. biliyorum öldün çoktan.
    uğruna yıllarını , nefesini , ömrünü verdiğin ardından seni sadece seninle bırakan kişiler dahi biraz burkulmuş.sevinmelisin , az da olsa sevenin olmuş.annen hala ağlıyor ardından. ömrünü feda ettiğin kardeşin tıpkı sen gibi.masum gözüken ama içten pazarlıklı , umarsız gözüken ama duygusal , iyi gözüken ama çok tehlikeli. doldurmuş bir şey veremediğin dünyada senin yerini. hala anımsandığın bir kaç kalp var uğruna yaşarken çok şey yaptığın. onlar hatrına her yıl bu günler anılır adın. bu gün senin ölüm yıldönümün kutlu olsun ! aslında hiç doğmamalıydın.
  4. ooo kızım n'olmuşsun sen böyle? çok güzel bir şeye dönüşmüşsün.
    adriana lima'ya güzel diyen sana demesin lan. (bkz: burcu esmersoy)
    hoş ben bunu söylerdim hep aynaya bakarken de sen hep burun kıvırırdın.
    saç baş tam istediğim gibi olmuş aferim.
    yanındaki dehşetengiz yakışıklı adam kim? eşin mi? vay turnayı gözünden vurmuşsun helal olsun sana.
    ulan ben burda sefil sefil gece yatarken bu hayalleri kurayım sen orda hayatını yaşa.
    hayatın benim ellerimde biliyorsun değil mi?
    kezzap attımmıydı suratıma ne güzellik kalır ne bir şey.
    ona göre davran yani.
    şu yakışıklıyı da elinde tutmayı becer ben gelene kadar.
    hadi görüşürüz gelecekteki güzel ben.
  5. sen bu mektubu okuyorsan hala yaşıyorum demektir. biliyorsun liseden sonra bir hayali yaşamayı umduk, yanlış ve bilinçsiz seçimler bizi muhasebeci olmaya kadar itti, umutlanıp hayaller kurmaya devam ettik yalan değil. şu sınav senin bu sınav benim aman staj başlatalım oradan dil öğrenmeye koşturalım derken sayısız hayalleri sanki istisnasız olacakmışcasına peşi peşine kurduk. belki unutmuş olacaksın lakin pek sanmıyorum da tekrar hatırlatayım. biz liseden sonra eğitimimizi bırakmayıp uzmanlaşacaktık ve alacağımız maaş da iş imkanı da o kadar iyi olacaktı, lakin şimdiden benim bu umutlarım yavaş yavaş suya düşmeye başlamışken on yıl sonra ne olur acaba. herşey artık o kadar zor ki, ne yaparsan yap hayatın senin elinde değil. yine çabalayacağız doğru yine çok çalışacağız ama on yıl sonrada bu halimizden en fazla iki adım ileride oluruz. ne kadar kötü değil mi, hele senin için. ben daha bu yaşta umutlarımı kaybetmişken sen bu yazdığımı okurken nasıl olacak. hem haline acıyorum. şuan da acıyorum. biz çocukken tükettik her şeyi. en basitinden aşkı, sevmeyi, sevilmeyi. artık hiç bir şey sahi gelmiyor değil mi lisedeki gibi. o kadar da istekli değilsin dışarı çıkmaya hayata sarılmaya. umarım on yıl sonra şuan ki gibi olmaz hiç bir şey. gerçi insan büyüdükçe alışıyormuş acıları sindirebilmeye. ben hiç bir zaman yitirmedim kendime olan inancımı şimdiden uyarıyım da sende sakın yitirme. daha yaşanacak çok şey vardır tükettiklerimiz kadar eğlenceli sevgi dolu değilse de, bu hayatı dibine kadar sömür, tüketilmedik bir şey bırakmadan tükenme.
  6. merhaba canım.haberlerini aldım ve bi sevindirik oldum yahu.geçen tv de görmüşler çok kaliteli bir tartışma programında.prof fln yazıyordu adının yanında doğru mu ki? sosyolog olacam dediğinde az gülmemişlerdi sana anlamamışlardı bile.
    (-ne olacan ki sen?)
    şimdi sen gülüyosundur onlara kim bilir.bi de biri bağlandı programa canlı yayına ev arkadaşınmıymış neymiş.
    -tanımıyorum,alın bunu hattan alın bunu hattan....deyişin hala kulaklarımda.
    ooo bu arada 'range rover' almışsın.hayırlı olsun.odanda küçük oyuncak arabası duruyordu onun.ahh eski günler ahh.az dalga geçmedi sizin grup harbi almışsın he vay bee helal olsun.ama ben hep inanmıştım sana biliyorsun değil mi..çoluk çocuk ta iyiymiş sevindim.biraz zor olmuyor mu bu kadar şeye yetişmek?maşallah maşallah.neyse bir 10 yıl sonra yapacakların için de inanıyorum sana..hayırlısı kısmet mukadderat..
  7. hiç bir şey götüne girmesin,sevdiğin kızı grup sekste yakalama,borç batağında yüzüp kendini satacak duruma gelme,kaynının tecavüzüne uğrama...

sende 10 yıl sonra ki haline aynı mektupu yazarsan bu söylediklerim gerçek olacak.yok yazmazsan 10 yıl boyunca vaylar haline.
  8. " bu mektubu 10 kişiye yollamazsan kendimi keserim sen de ölmüş olursun.. 10 kişiye yolla ki biraz sosyal ol lan <gülücük>"

ya da

"bak ben sana yazıyorum sen de 10 yıl sonraya yaz bu böyle gitsin aramızdan zaman makinesi olan varsa gelsin beni bi geleceğe götürsün 2-3 şey var yapmam gereken ordan da geçmişe gidelim ha bir de biraz para yapalım bakın hepimiz aynı kişiyiz hepimize yarıycak

not. kimseye güvenme"