1. an itibariyle haberturk'te bir astroloğu kepaze eden fizikçidir.

  konu; güneşin kutuplarında yaşanacak değişim. haberturk bir fizikçiyle bir astroloğu programa getirmek gibi bir terbiyesizliği yapmış. biri bilim adamı öteki falcı.

  astrolog saçmalıyor: "güneşten gelen partiküller duygu dünyamızda çeşitli değişimler sağlar. böyle dönemlerde agrasif olabiliriz. hatta bu partiküllerin birikimi sonucu agrasifleşen insanlar bu duygu değişimlerini yaratıcılığa yönlendirebilmiştir. baktığımızda bilimsel buluşların tarihleri güneş lekelerindeki tarihlerle örtüşür."

  kerem cankoçak: "gezegenlerin hareketi beni şu kameranın (kameraya bakıyor) kütle çekim kuvveti kadar bile etkilemez. bu gezegenlerden faydalanarak belirlenen burçların 12 tane olması babillere dayanır. dolayısıyla bilimsel değil tarihi alt yapısı vardır. çünkü babiller 60'lık sayı ölçüsü kullanırlar. dolayısıyla astroloji saçmalıktır."

  tanrım bizi bilimden ayırma!!
 2. 1 sene boyunca dersinden geçebilmek için debelenip durduğumuz bilim insanı .. o da biz de çok zorlandık sene bitene kadar. biz zorlandık çünkü serway kitaplarını anlamamız biraz zaman aldı . hoca zorlandı , çünkü eğitim fakültesinde ders vermek gibi bir hataya düşmüştü. müthiş bir bilgi birikimine sahip, tek eli cebinde, diğer elinde kalem , bazen tahtayı karalayıp bazen saçını kaşıyarak bize anlatma gibi bir çabaya kalkışan, çok az konuşan , düşündüğü her süre içerisinde evrende kaybolan bir zekadır..
 3. hiçbirşeyden etkilenmeyen, karşı taraf açısından sinirbozucu soğukkanlılığa sahip bilim insanı. bu özellik bir de hulki cevizoğlunda var. karşılarındakileri perişan ediyorlar.
 4. "din ile bilim çatışmıyorsa neden okullarda evrim anlatmıyorsunuz? bırakın ilkokulları üniversitelerde bile yok." sözlerine sahip bilim insanı. sözlerinde çok haklı. ben de bilim ile din çatışmayabilir, bunu insan çatıştırır diyorum fakat güzel ülkemizde nedense avrupanın da önceleri karşı olduğu ve sonra kabullendikleri evrim kuramı konusunda epey bir karşı duruş var. evrim tanrı yok demez, evrimi yorumlama biçimi tanrı yok der ancak.

  bu sözleri dışında pek hak veremediğim, bazen bazen geri düştüğü bazen bazen taslaman'ı alt ettiği anların da yaşandığı şu programı boş anınızda izleyin derim:
  http://www.youtube.com/...

  açın şimdi izleyin lan! sanki çok işiniz var mk.