• isle of dreams
  1. çok bencil bir dededir. yaş olmuş 123 hala şekilden şekle girerek evlatlarını , torunlarını , torunlarının çocuklarını kumpasa getirir. hayır hiç mi birisi çıkıp dede en az 80 senedir bayramda sana geliyoruz 10 dakika geç kalınca yüzünden beliren o kumpasçı ifade ne diye demiyor. yakışmadı dede diyor ve 1 puan veriyoruz.
  2. ben biraz zorlasa ağlatacak dededir. hani o arabalar gelmese, o çocuklar inmese daha iyi olacak demeden edemiyorum. böyle ağlasa oturup bende televizyon karşısında ağlasam filan tam şarkı da duygusala bağlamışken.

sadist miyim neyim anlamadım
  3. türk insanının manevi duygularını sömürerek ürününü satma kaygısındaki firmanın reklamında oynayan dede.

yaşı kaçtır bilmem ama oldukça yaşlı olduğu kesin. en basit çekimin bile saatler sürdüğünü göz önüne alırsak, yazık değil mi o dedeye?
  4. markanın reklamı da olsa, duygu sömürüsü de olsa, o reklam yüzünden gidip kent şeker almasam da,
    hüzünlüdür, hüzünlendirmiştir.
    yalnızdır, düşündürmüştür.
    gözleri gülünce, sevindirmiştir.
  5. bu bayram kent şekeri alalım, en güzel yaşlı sömürüsünü onlar yapmış (seneye gecekonduda ağzından köpükler çıkarak ölen hasta yaşlı sakat gazi dede bekliyorum ona göre [şeker almayın da dedeler böyle ölsün mü!])