• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  1. sürekli kendini öven insanlar. bırak seni başkası değerlendirsin başkası övsün öyle bir durum varsa gerçekten demek gelio insanın içinden bunlara
  2. kurdukları her cümlenin içinde mutlaka "ben" ifadesi bir kez geçer. her şeyi bildiklerini zannederler. bir hatalarını alenen ortaya çıkardığınızda mutlaka kendilerini savunacak bir yol bulurlar. boş konuşurlar, boş insanlardır. bu tip varlıklar bir de gevezelikleriyle ünlüdür.
  3. rasyonalizmi idealizmle özdeşleştirecek olursak duyumlanan evrene ulaşabiliriz. duyumlanan evrenin bilgisi ise yanıltıcı ve görecelidir her zaman.

kişinin kendini beğenmesi de böyle bir şey, güzeldir ama yanıltıcıdır.
  4. aslında, yapı itibari ile megoloman ya da narsist birine işaret etmesine rağmen, kullanılış bakımından farklı bir anlam taşır. bir megoloman ya da narsist çoğunlukla "kendini beğenmiş" sıfatını vermek için uygun değildir.
  5. öz güveni yerinde insan.
    bakmış aynaya beğenmiş kendini o gün yani ne olacak.
    ertesi gün "bugün ne kadar çirkinim" dediğinde kimse kalkıp, mazoşist demiyor yavrucağa. pehh!
  6. kendimi tamamiyle beğenmek isterdim. fakat olmuyor, mutlaka bir şeyler eksik, mutlaka imrenilecek ve kıskanılacak erişilememişler oluyor. hiç olmazsa türetmeyi biliyorum.

zaten kendimizi tamamen beğenmiş olsak sırlarımız, gizlerimiz olur muydu? pastal masasındaki kumaş gibi serili olurduk. açık ve seçik.

kendini beğenmiş olmak isterdim, açık ve seçik.