merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

kendine hayran bırakmak

 1. bu başlıkta
 2. bakın dur
 3. sırala
 1. bir ya da daha çok konu üzerinde olan gücünüzle alakalıdır.
  dış görünüşünüzün güzelliğiyle, hareketlerinizdeki nezaketle, sözlerinizdeki haklılıkla, ses tonunuzla, zevklerinizle, dünya görüşünüzle, enstrüman çalmanızla...yeter ki bir seyiciniz bir dinleyiciniz ve sevilmeye aç bir ruhunz olsun.
 2. (bkz: lider olmak)

  bahsi geçen lider, kıytırık, sözüm ona bir lider değildir, recep tayyip erdoğan gibi..
  bahsi geçen, mustafa kemal gibi bir liderdir; gerçek bir liderdir..
  ve çok mu çok nadir gelmektedir, bütün bu özelliklerin bir arada bulunduğu güçlü, saygın ve düşünceli kişilikler..
 3. kendine hayran bırakmak kuşkusuz bir insan için mütiş bir özgüven yer yer egolarını tatmin edebileceği bir durumdur.fakat önemli olan hangi vasfınla hangi özelliğinle olduğudur benim için. hiç bir zaman çok güzel bir kıza sanki güzel olmayı o başarmış onun için çalışmış gibi çok güzelsin demeyi ve karşılığında mecbur bırakılan teşekkür cümlesini hiç anlayamamışımdır.aynı zamanda sırf çok güzel sesi olması şarkı söyleyebilmesinden dolayıda birine hayranlık duymayı anlayamamışımdır. ama bir birtakım şeylerin farkına varmış ,önüne hedefler koyan,hırslarının altında ezilmeden emek veren cesur insanlara hep hayran kalmışımdır.

  son olarak hayran kaldığım olay kesinlikle şudur: yurt dışında doğup büyüpte sırf bir şeyleri merak edip anlamak için çok iyi olmayan türkçesyle liseye gitmek için tek başına istanbula gelen, buna cesaret edebilen bir kız. zamanında buna hayran kalmıştım işte.
 4. "kendine hayran bırakmak" çok basit kimse hayran olmayıp , kendini begenmeden yaşamak....