1. genelden istisnaya sıralanmak üzere üç tür olasılık vardır: ya sevginin yaşla sınırlanacak bişey olmadığına inandığı için gerçekten sevildiğinden, ya anne sevgisine duyulan özlemden ya da ekonomik nedenlerden kaynaklı olarak hali vakti yerinde olan kadının bu gücünden yararlanma isteğinden kaynaklı olabilecek durum...
  2. üniversite zamanlarında eşe dosta hava atmak için , ''bakın lan ben , kendimden büyük kadınları da tatmin edebiliyorum , büyük erkeğim oğlum ben'' demek uğruna , yaşça büyük hatunla sevgili olan erkektir. ha yok mudur aşkından , sevgisinden bu işi yapan illa vardır ama ben görmedim. bir de bu yaş farkı tabi bir , iki gibi komik yaş farkları olmayacak , bahsettiğim yaş farkları onlar değil. şöyle beş , on falan olacak.
  3. kişi kendinde olmayanı ararmış hep. yaş itibari ile: özgüven, karizma, belki de çokça paradır sebebi, bilinmez..

he bir de işin şu boyutu var, hayatı size zehir etmeyecek kadar görmüş geçirmiş olması hatta ve hatta seks üzerindeki o müthiş kontrol yeteneği ve bilgisi..

her şey olabilir. yadırgamamak da fayda gördüğüm, başına gelmeyen bilmez düşüncesi ile saygı duymaktan başka söylecek bir şey olmayan davranış biçimi.
  4. taocu felsefeye inanmış erkekler olabilirler. zira taocu felsefe genç erkekler için bu durumu destekler. taocu seksin öğrenilmesi konusunda gerekli adımlardan birisidir.

ben demiyorum taocu felsefe öyle diyor. (bkz: elçiye zeval olmaz)
  5. aşkın yaşı olmaz sözünün eyleme dökülmüş halidir.hiçbirşeyi olduğu gibi bunu da kınamamak lazım.yeter ki karşılıklı sevgi olsun ve sadece cinsel dürtüler değil gerçekten aşk ve sonrasında sarsılmaz sevgi olsun.ancak o zaman buna laf söylemeye kalkanlara "hadi len ordan" denebilir rahatlıkla.