1. hiç anlamıyorum bu tip insanları. canım, çık açıkça söyle; "biz olmayız seninle" de. niye kasıyorsun ki kendini? her geçen gün karşındakini daha çok eriteceğine, çık bir çırpıda söyle her şeyi. sen de rahatla o da rahatlasın. değil mi? hadi yap bunu...
 2. karşısındakini üzmemek(!) için bu şekilde davrandığını savunan ve daha kötüsü bunun mantıklı bir açıklama olduğunu sanan zavallıdır. çıkma teklifi ederken aşkını ilan ederken yiğit kesilir böyleleri ama iş ilişkiyi bitirmeye gelince o kararlılığı gösteremezler. ey okuyucu eğer sevgilin sandığın kişinin bu tanıma uyduğunu düşünüyorsan kendini hiiiiiiççç kandırma. köprüden önceki son çıkıştan hemen çık.
 3. amacına ulaştığında peşinizden koşacak olan sevgili olup; sizi deneyen bir sevgilidir. deneme yanılma; ilişkiyi de mahveden bu türde bir sevgiliden yeniden ne bir sevgili ne de bir arkadaş olur; ama her şey oyuna döner. belki de bir gün; çocukken oynanan oyunlar gibi sadece anısı ve biraz da buruk bir tadı kalır.
 4. yalancıdır. bu kişiler işlerinde geldiğinde sevdiklerini de söylerler. halbuki yalandır; sevmiyorlardır. insan dürüst olmalıdır. seviyorsa da sevmiyorsa da söylemelidir. kimseyi kandırmaya gerek yok. sanki anlamadı o kişi sevilmediğini.
 5. cesaretsizdir.
  söyleyemez bir türlü. aklınca onu koruduğunu üzmediğini sanır. bu tür insanlara acıyın çünkü bazısı gerçekten farkında olmadan yapıyor bazısı ise piçliğine. ikisininde hali acınacak durumda bence...
 6. soğutmaya çalıştığı anlaşıldığı an terk edikmesi gerekendir. hatta ters köşe yapılıp, söylenen sözlerle ağzına sıçılmaldır.
 7. lanet olası insandır. siz değer verip sevmişsinizdir o ise kendi kafasına göre hareket eder sizi çok iyi bilmesine rağmen kafasının dikine hareket edip yaptıklarıyla gün geçtikçe ondan bıkmanızı , ondan sıkılmanızı hatta ondan nefret etmenizi sağlamaktadır. lakin buna rağmen bir yandan da seni seviyorum der. " ulan ben böyle sevgiyi nereme sokim" olursunuz. nefret dolu sevgi mi olur? ama ne deseniz anlamaz. böyle sevgililer incelenmelidir. değişik beyinleri ve kalpleri vardır.


  artık yolu görmesi gereken sevgilidir. son aşk son sevgili o olacak değildir. yaptığını bulmalıdır. sizi yaptıklarıyla üzüyorsa o da sizsizlikle üzülmelidir.

  (bkz: tak sepeti koluna herkes kendi yoluna)