1. aşkın yaşı dinlemediğini düşünürsek, yaşını öğrenince soğuyorsanız zaten sizinki geçici bir hevestir.takmaya da değmez. lakin aşıksanız çok da kendinizi heba etmenize gerek yok. " aman prensip meselesi, o ne der, bu ne der?" bırakın bunları.başkaları için yaşamayın biraz kendiniz için yaşayın. kendinizden küçük biriyle berabersiniz diye sizi kınıyacak olan o toplum her derdinize yetişiyor mu acaba bu kadar onları önemsiyorsunuz? aşk iyidir azizim. sal gitsin!!
  2. kendinden bir yaş büyük erkeğe ve hatta bir erkeğe aşık olmaktan farksızdır.

(bkz: aşkın yaşı olmaz)

x: selim her şey iyi hoş da sen kaçlıydın?
    y: sana kaç lazım canım?
    x: ya selim dalga geçme, aşık oldum ol'ucam (!) söyle şu doğum tarihini de karar vereyim.
    y: zönk!
  3. barkodu yok ki okutulsun, yaşı hemen öğrenilsin.
    ömür boyu aşık olamadan yaşamaktansa varsın aşık olduğunuz erkek sizden küçük olsun.
  4. tecrübesiz olduğu konular varsa bu konularda öğretilecek çok şey olduğundan fazlasıyla heycan verici bir ilişki olabilir.
    bir şeyler öğretmek eğlencelidir.
  5. 20 li yaşları geçmiş çiftlerde sorun olmayacak durumdur.

yaş ortalaması düştükçe şıpsevdi kızımız bırakın 1 yaşı; 1 ay farkı bile önemseyecektir ve "gerizekalısıooouun mehmet biliyosun dimiiiğeee! yok yani aramızda bi fark var bizieeeğğem .." şeklinde çacukcağızın başını şişirecektir.
  6. yaşadığım ilişki türüdür. başlarda -bunu öğrendiğimde yani- çok sorun etmiştim, devamlı kafama takılıyordu ama iişkimiz bayağı bir yol aldıktan sonra anladım ki yaşın hiç önemi yokmuş. 21 yaşındayım sevgilimde 20 yaşında 3. yılımıza girdik ve ben biliyorum ki onun sayesinde bu kadar yol katettik. ayrıca hayata ondan sadece 1 yıl daha erken geldiğim için böyle bir aşkı yaşamaktan vazgeçecek değilim. kimsede umrunda değil. sevmek güzel... sevilmek güzel... aşk güzel... aşk, karşılıklı olunca daha da güzel...