• isle of dreams
  itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
 • görseller

  • kendi saçını kesmek
  • kendi saçını kesmek
  • kendi saçını kesmek
 1. kuaföre verilen paranın cebinde kalması gibi karlı tarafları da olan, model tarif etme zahmetine katlanmaya gerek bırakmayan, beyenmeyip bunalıma girme sonucunu ortadan kaldıran ve bir okadar da zevkli eylem.
 2. uzamış saçlara traş makinesiyle dalıp sonra kafayı patates tarlasına benzetmek.
 3. 3,4 ya da 5 numara saçı kendinize yakıştırıyorsanız ortalama 20 tl'ye alacağınız bir traş makinesiyle başarılı bir kesiş yapabilirsiniz. erkek yurtlarında bayağı yaygın bir eylemdir bu ayrıca
 4. uzamış saçlardan bıkıp, eline tek bıçaklı gilette alarak banyoda en az yarım saat meşgul olmak, daha sonra öyle olmayacağını anlayarak berberin yolunu tutmak. (gerçek kesit)
 5. ilk başlarda eller biraz titrese de alıştıktan sonra büyük bir zevkle yapılan, hatta bağımlılık yapan, çift ayna kullanımı gerektiren, aylardır başarıyla yürüttüğüm eylem...
 6. kıvırcık saçlılar bunu tereddüt etmeden yapabilir ne de olsa karman çorman bi şey kimse anlamaz düşüncesiyle. bi ordan bi burdan çok zevklidir de. bazen de bi hırsla yapılır ki dur denmezse ortaya garip bi şekil çıkabilir.
 7. kesinlikle kıvırcık saçlıların yapmasında hiçbir sakınca olmayan hatta kişiyi acayip keyflendiren bir olaydır.makası vurursunuz bukleler yerlere düşer.hepsini bir boy kesmek gibi bir sorununuz yoktur.hatta ne kadar orantısız kesilirse o kadar güzel durur.
  psikopatça bir zevk vermesinin yanı sıra kişiye kendini fazlasıyla melankolik hissettirir.otokontrol gerektirir.zamanla bağımlılık yapar,her banyoda biraz daha kırpmak arzuzu uyandırır ki sonunda kınalı yapıncakgibi görünme tehlikesi yaratır.
 8. kuaförlerin hiçbirinin istediğim kakülü kesememeleri sonucunda başvurmak zorunda kaldığım yöntem. eğer küt kesmek istemezseniz jilet kullanın, ustura nasıl kesiyorsa jilet de öyle kesiyor, böylece kakülünüzü istediğiniz gibi biçimlendirebilir ve inceltebilirsiniz. zaten genelde en güzel saç kesimleri ustura ile biçimlendirilen saç kesimleridir. yok eğer kaküllerinizi berbat ettiyseniz, geriye tokalayın uzamalarını bekleyin ve en önemlisi saçınız uzunsa sakın kendiniz kesmeye kalkmayın, biraz ordan biraz burdan derken upuzun saçlarınız kuş kadar kalabilir. kesmeden önce yerlere gazete kağıdı, vs. serin ondan sonra yerleri temizlemekle uğraşmayın. genelde kuaförler saçı ıslakken keser ama kuru saç da kesilebilir ve gayet başarılı sonuç verir.