1. ademoğlu havva kızlarının bir türlü tutamadığı söz türüdür. en çok da yine insanın kendisini yaralar. kendinden kendine çıkmaz bir yol...
  2. sesli olarak dediğinde faaliyete geçmeyen eylem.içinden diyecen,lafa dökmeyecen ay şöyle bir karar aldım gibisinden demiyecen.yoksa bişeler oluyor yapamıyorsun onu,sanki yapılmış gibi falan hissediyor insan ya da söylendiğinde büyüsü mü gidiyor artık n'oluyorsa çözemedim ben.çözdüğüm tek nokta söz verdiğinde bunu başkaları ile paylaşmaman,dillendirmemen gerektiği.
  3. her gece yatmadan önce yarın böyle olucak şöyle olucak dediğin uyandığında ise sadece uyumadan önce kurduğun hayallerde kalan söz vermeden unutulmuş sözler
  4. nadiren ve kesinlikle haklı bir sebebe dayalı olarak yapmak ve bokunu çıkarmamak için ne olursa olsun uymak gerekir buna.

artık size zarar veren bir şeyi yine kendi iradenizle ortadan kaldıracaksınızdır. zayıflığın, iradesizliğin sırası değil.

kesin ve kesinliğini de not ettim kendime.

görelim bakalım, irademi yenebilecek miyim yoksa bana rağmen kendime bir iyilik yapmayı başarabilecek miyim?

i am my own worst enemy, evet, ama değiştiricem bunu ben, inat ettim.