1. gelmiş geçmiş en büyük komedyen.yıllar sonra bile 30-40 defa izlediğimiz filmlerine hala gülebildiğimiz yüce şahsiyet.allah rahmet eylesin.
 2. inek şaban, orta direk şaban, çöpçüler kralı, zübük gibi bir çok filmlerini izlediğimiz, aslında komedinin yanında kara mizah da yapan, mesajını alana bayağı yaralayıcı gelen, 80 ihtilalinin zor zamanlarını, ağa - ırgat, ast - üst, apartman yöneticisi - kapıcı ilişkilerini ele alan filmlerinin esas adamıdır.
 3. şimdi buraya da karıştırılır mı be adam diyeceksiniz ama üzerinize afiyet;akrep burcu idi de kendileri onu şeedecektim.
  saygı duyulası, ince işleyip dokundururken bizi çok güldürmüş ve güldürecek insan...
 4. (kendi kaleminden)

  "1944'de istanbul'da doğdum. lise son sınıftayken felsefe öğretmenim belkıs balkır, elimden tuttuğu gibi beni müşfik kenter'e teslim etti. bu arada üniversiteye başladım. bir süre sonra turneler nedeni ile öğrenimime ara vermek zorunda kaldım. kent oyuncuları'ndan sonra sırasıyla ulvi uraz tiyatrosu, ayfer feray tiyatrosu ve en son devekuşu kabare tiyatrosu'nda oynadım. 1972 yılında ertem eğilmez'in beni beğenip seçmesiyle sinemaya adımımı attım. özel televizyonların yaygınlaşması üzerine diziler yaptım. bu sıralarda da üniversiteyi bitirmeyi ve böylece gençlere örnek olmayı kafama koymuştum. çünkü türkiye'nin okuyan insana ihtiyacı vardı. marmara üniversitesi iletişim fakültesi radyo-tv ve sinema bölümü'nü 1995 yılında bitirdim. bu da yetmez deyip yüksek lisans öğrenimimi de tamamladıktan sonra tez müddetim başladı. bundan sonra da çok özlediğim tiyatroyu ve sinemayı birlikte yapmayı planlıyorum..."

  kaynak:radikal 4 temmuz 2000
  ölüm tarihi: 3 temmuz 2000
  doğum tarihi: 10 kasım 1944
  tarihe bakıp afallamayın, haber baskıya 3 gün gecikmeyle verilmiş...
 5. oynadığı filmleri tekrar tekrar seyretmemize rağmen hala güldüğümüz insan. *