merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

kedi uzanamadığı ciğere pis dermiş *

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. kedi uzanamadığı ciğere pis dermiş
    kedi uzanabildiği ciğeri yermiş
    (myrmidon uzanabildiği başlığı mundar edermiş!)
  2. bir atasözü.

yalnız başka bir nokta, şimdi bu talabani'nin kedileri uzanamıyorlar ciğere ve uzanamayacaklar da, ama bir türlü pis demiyorlar, belki köpek genleri ile karışık olduğundandır genleri diyeceğim,

vaz geçtim demiyorum, hayvanlara haksızlık etmeyeyim, kedilerin de köpeklerin de şerefi vardır, bunların yok...
  3. ikili ilişkilerde kimi zaman geçerliliği olmayan atasözümsü.

aha da yıllardır uzanamıyorum işte, girilen bunalımların sonrasında ve hatta öncesinde alınan alkolün haddi hesabı yok, ama bi pis diyemedim gitti. uzanamıyorum ama pis de diyemiyorum nolacak?

hayır pis diyebilsem hayatım kolaylaşacak, kafam rahat edecek belki ama gel gör ki çıkmıyor ağızdan lanet kelime. kelimenin ağızdan çıkması da sorun değil, şimdi içince falan çıkmıştır büyük konuşmayayım ama akıldan çıkmıyor ki kişi.

vay ulan..
  4. benim olamıyorsa zaten salaktır mantığıyla eşleşmiştir. iki dakika önce 'sevgilim, canım, cicim' sonra salak bıdı bıdı. acaba insanlar bu örnekte olduğu gibi gerçekten 2 dakika içinde mi aşk yaşıyor yoksa bu atasözü ya da herneyse gerçekten doğruluğu ispatlanabilmiş mi?
  1. 1