merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • atlas

bu başlık için bir lokasyon bilgisi verilmemiş
  1. 1

kazım büfe

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #yeme içme
  1. dersane çıkışında yediğim yengenleri sayesinde bana büyük ihtimalle bu seneyi ve öss çilesini hatırlatacak,bu sene kilo almama sebep olabilecek güzellikte yengen yapan büfe.muzlu sütü de çok güzeldir ayrıca.küçük olmasına rağmen önü her zaman kalabalıktır.yaşlı bi dilenci teyzeye bedava muzlu süt verebilen sevimli çalışanlara da sahiptir.
  2. muhteşem tostları , muzlu sütleri ve taze sıkılmış portakal suları ile tapılası bir yer gözümde. gazipaşa'nın sonu da bir şube açmış dışarıya sandalye falan atmış süper olmuş.

evde tost yaparken aklıma gelir mütemadiyen. yine geldi nitekim. olsa da yesek.
  3. kazo dur.. candır
    ankaralı olmama rağmen fanatiği olduğum büfedir.. muzlu süt tarifini az çok bilmeme rağmen asla başka yerde aynı tadı alamadığımdır
    kazım 2 de muzlu süt daha güzeldir her daim buz gibidir ama ilk kazo nun ruhu vardır..
    zevk için muzlu süt içip şişmek nedir kafama vura vura öğretendir
  4. önceleri küçük bir büfeydi her daim kalabalık olurdu. şimdi kazım büfe 2yi açtılar daha güzel oldu. insanlar yazın hem keyifle muzlu sütlerini yudumluyor hem de ılık ılık esen rüzgar sayesinde yakıcı adana sıcağında birazcık kurtulmuş oluyorlar. yani bir taşla iki kuş vuruyorlar.
  5. boğazına düşkün birinin adana'da yaşadığına şükretmesinin sebeplerinden biridir. diğeri için (bkz: adana kebabı) bir şubesi toros caddesi'nin gazipaşa'dan girişinde, soldadır. (parkın yanı)
  6. hiç adana'ya gitmemiş birisine adana'yı anlatırken ilk akla gelenlerden. merak ediyor insan nedir bu büfenin sırrı diye. adana'yı görmek için değil kazım büfe için gideceğim bir gün adana'ya.
  7. dünyanın en güzel şalgamı burada yapılır ve kazım büfe şalgam suyunu fıçılarda muhafaza eder.
  8. adana'da takılıp da uğramayan kişinin aklına trup sıkıyım gibisinden bir münir özkul sözünü bende canlandıran mekandır.
    adana'ya yaptığım bir ziyaret esnasında beni de götürmüşlerdi hatta komik diyaloglar bazında bir durumu bana yaşatan mekandır.

- abi bize iki şalgam.
    + denesinden goyiumi?
    - ne goyiyon abi
    + hee sen adanalı deelsin he
    - evet değilim.
    + goyuyom sana o zaman! ahuahu hah hah hoh hoh
    - tövbe tövbe şimdi dalacam haa!!! (içimden dedim bunu. yemedi. adam halis adanalı çünkü.)
  9. paranın amına koyan büfe.
    türk zihniyetiyle ilk olarak bunu düşündürür herkese. ama o nasıl bir tosttur. bakıyosun kaşar aynı, bütün malzeme aynı, ama yapamıyosun o amcanın yaptığından.
    bide bu büfe sahibinin yıllardır dikkatimi çeken bir tavrı vardır. amca para istemiyor, vermessen hop kardeşim nereye demiyor. göt kadar büfeden alıyosun herşeyi kenardaki parka gidiyosun yiyip içiyosun, zaman geçiyor çokça götürüp bardağını bırakıyosun, ama yok para demiyor. demese bile gözünün içine bakar di mi? yok onuda yapmıyor. adana'nın sevilesi insanlarının ve işletmecilerinin genel tavrıdır zaten o da ayrı. ama güzel bişey. bazen bardağı geçip benim yıkayasım geliyor.
    tatlı, sevimli, boncuk büfe. bir de ıslak hamburgere başlasa tadından yenmez.
  1. 1