1. ailelerinin hatası sonucu kaybolan çocuklardır. ailelerin taciz, tecavüz vs'nin ayyuka çıktığı günümüzde bu tip eski adetlere izin vermemeleri, veriyorlarsa da çocukların gideceği yerleri belirlemeleri gerekiyordu çünkü. artık eskisi gibi yıllardır tanınan komşular, akrabalar vs'den oluşmuyor çevremiz. her tür insan var, hepsini tanımak mümkün değil ve ufacık çocukları bu ortamda başıboş bırakmamak gerekiyor ne yazık ki. sokakta oynarken kaybolan iki yaşındaki çocuk haberlerinde de aynı durum sözkonusu. iki yaşındaki çocuk bir yetişkin gözetiminde olmadan sokağa çıkamaz, oynayamaz. eskisi gibi balkondan camdan bakıp, gözkulak olacak komşular da yok. ailelerin bunu idrak etmesi gerekiyor.
  2. bu işin içinde abuk bir durum olduğunu düşündüren olaydır. o kadar çocuktan sadece bunların kaçırılmış olması garip, kaldı ki öğrenci ağırlıkta olan bir semtmiş, az önce başladım izlemeye sanırım kadının birisinin boşanmadan önce sevgilisi varmış, inkar ediliyor sanırım ki müge sultan en sonunda bana söylemiyorsanız emniyete söyleyin vs dedi.

arif verimli nin tepkisi çok bombaydı; 'hani erkekler kötüydü?' .
  3. malesef cesetleri bir yol kenarına gömülmüş şekilde bulundu.
    http://www.hurriyet.com.tr/...
    çocukların kaçırıldığı talas semtinde oturuyorum bende bir süredir.gerçekten o kadar ıssız sokakları var ki ben bile bazen tek yürürken düşünüyorum 'şurdan 2 kişi çıksa' diye.bağırsam kimsenin ruhu bile duymaz.
  4. çıktığı yere geri sokulması gereken bir yaratık tarafından öldürülen insanlardır.huzur içinde yatsınlar.
  5. allah'ın belasını sürekli üzerinde tutması gerektiğine inandığım kişilerce "hunharca" işlenmiş bir cinayete kurban gitmiş, 3 zavallı günahsız çocuktur.
  6. korkunç bir olay hatta kan dondurucu. böyle birine insan demeye şahit lazım. adalet yerini pek bulmaz ama allah belasını versin bu mahlukun.
    (bkz: uğur veli g)
  7. şeker aramaya çıktıkları yolları bir cani tarafından kesilen yavrular.
    yeter artık,
    meclistekiler, iktidardakiler, muhalefettekiler, savcılar, hakimler birbirinin bokuyla püsürüyle oynamayı bırakıp kanun adına, hak adına, adalet adına bir şeyler yapmaya başlasınlar.
    bu kaçıncı vahşet, bu kaçıncı katliam. eğer ben evladımı rahatça sokağa salamayacaksam devlet neden var?
    şimdi bu şerefsizi atacaklar içeri (dilerim şişlenir), hafifletici neden, akli dengenin bozuk olması yok bilmem ne diye minareye kılıf uyduracaklar af çıkacak bilmem ne olacak bir kaç yıl sonra yine salacaklar sabilerin içine. daha önce oldu yine olacak...
    pis herif, cani, alçak...