• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  1. unutulan, kaybedilen eşyaların tutulduğu alanlar.

özellikle otobüslerde unutulan eşyalar için vardır böyle bir kayıp eşya bürosu. aradan 1 sene geçtikten sonra sahibi çıkmazsa, açık artırmaya sunulurlar.

senede bir kez herhangi bir tv kanalı bunu haber yapar, işte insanlar otobüste bunları unutuyorlar diye, takma diş vesaire gösterirler.
  2. istanbul devlet opera ve balesi genel müdürlüğünce geçen yıla kadar sahnelenmekte olan üç bale: kayıp eşya bürosu, andante allegro,münasebetler.
  3. genellikle bütün yer hizmetleri ve havayolları firmalarınca world tracer diye bir yazılım kullanırlar. genellikle bu ofislerde çalışan bütün arkadaşlara bu yazılımın eğitimi verilir.
    çalışması çok eğlenceli ancak çok zulümdür. adam bavulunu frankfurt ta uçağa vermemiş, gelmiş sizden hesap soruyor.
    mecburen yardımcı olmaya çalış dur işte.
    80 li yıllarda bu ofislerde çalışanların köşe oldukları yönünde rivayetler vardır. doğruluğunu araştırmadım ancak 4-8 tane şehir efsanesi duydum bu yönde.
  4. çocuk edebiyatı'nın tanınmış yazarı sevim ak'ın bir oyunudur. tiyatro bereze tarafından bir obje tiyatrosu çalışması olarak sahnelenmektedir.
    17 nisan'da beyoğlu ikinci kat'ta olacaklar. kardeşinizi, çocuğunuzu alın gidin derim. hiç yoksa arkadaşınızı alın gidin. hem yetişkinler için hem de çocuklar için 40 dakikalık çok zevkli bir oyun. gidin ve kayıp eşya bürosundaki unutulmuş ya da onların tabiriyle bulunmuş eşyaların hayatlarını dinleyeyin, sardunyanın yeni ortamına alışmasına yardım edin.