1. en kolay yollarından biri kapağını ocak üzerinde kısa bir süre ısıtmaktır..sıcaklık ile genleşme yasasına göre rahatlayacak ve kolay açılacaktır kapak..elinizin terlemesinden dolayı oluşacak kayma ve kapağa uygulanacak açma momentindeki azalmayı bir havlu veya bez ile engelleyebilirsiniz..kapak ile eliniz arasındaki sürtünmeyi arttırarak kapak üzerinde tam güç uygularsınız ve rahatça açarsınız..

  (bkz: kavanoz kapağı)
 2. aikidoda da öğretildiği üzere insan hareketleri vücudunu kullanarak yapmalıdır. bu sayede en sıkışmış kavanozu bile kasmadan, vücudunuzun gücünü kolunuza yansıtarak açabilirsiniz.
 3. veyahut alırsınız elinize bi bıçak, sıkışmış kavanoz kapağını geçtiği dişlerden kurtarırsınız ve havası alınmış kavanoz çok daha kolay açılır..
 4. ilk önce internetten download edilen kavonoz açma programının upcrade leri yüklenir beyinciğe...extra güç katsın diye bir kaç aparatif gifler indirildikten sonra nasıl açılacagı fotoshop ta çizilir ve çizim bittikten sonra noterde tastik ettirilir ve anneden onay alınır..
  +açıyorum anne kavanozu..
  -baban geçen sene açtı olum sağol...
 5. yere düşürülünce de çiçek gibi açar. bunu yere fırlatmak şeklinde kontrollü uygulayabilirsiniz.
 6. kol kası yerinde bir arkadaşın geldiği anda kavanoz kendisine takdim edilir. hatta bütün açılacak kavanozları yığın önüne. kaslarım diye kasım kasım kasılırken iyi.
 7. kavanoz ters çevrilir, kapağın kenarları sert bir zemine 1 tur döndürülerek vurulur. ters çevrilip açılır.